https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biblioteka znów zaprasza

– Częściowo wznawiamy pracę Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach. Od dnia 6 maja 2020 r. funkcjonujemy wyłącznie w zakresie wypożyczania i zwrotów książek – mówi Ilona Bujalska, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

– Zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Rozwoju, w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym z 28 kwietnia 2020 r., prosimy do stosowania się poniższych zasad korzystania z Gminnej Biblioteki Publicznej:

1. Każdy czytelnik ma obowiązek wcześniejszego, telefonicznego umówienia wizyty na konkretny dzień i godzinę.

2.Czytelnik telefonicznie informuje pracownika biblioteki o tytułach, które chce wypożyczyć. We wcześniej umówionym dniu i godzinie, czytelnik oddaje książki i odbiera przygotowane dla niego pozycje.

3. Czytelnicy nie przebywają na terenie wypożyczalni. W holu siedziby głównej oraz filii znajduje się miejsce zwrotu książek, które będą poddawane kwarantannie, oraz miejsce dla książek wypożyczanych z biblioteki, które są po kwarantannie. W miejscu zwrotu książek przygotowany jest przezroczysty worek, w którym czytelnik zamieszcza zwracane pozycje. W miejscu książek wypożyczanych znajdują się przygotowane pozycje, na które czytelnik złożył zapotrzebowanie telefonicznie. Przed oddaniem oraz zabraniem książek, prosimy o dezynfekcję rąk płynem, który znajduje się holu.

4. Po wizycie czytelnika, pracownik biblioteki zdejmuje książki po kolei z konta czytelnika i wbija je na konto specjalne „kwarantanna”, aby nie były widoczne w katalogu on-line. Po zdjęciu z konta czytelnika książek oddanych, wprowadza na nie pozycje, które zostały wypożyczone. Oddane książki trafiają do odpowiednio przygotowanego miejsca na czas 14-to dniowej kwarantanny. Po okresie kwarantanny książki włączane są do użytkowania.

Telefon do Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach: (74) 844-35-03. Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 17.00 – dodaje Ilona Bujalska.

(IL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty