https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Świebodziczanka zarażona, medyk z Wałbrzycha nie

Po kolejnych badaniach okazało się, że lekarz z Wałbrzycha, u którego podejrzewano zakażenie koronawirusem, ostatecznie zakażony nie jest. Za to w powiecie świdnickim korona wirusa wykryto u mieszkanki Świebodzic. 19 marca 2020 r. w godzinach wieczornych potwierdzonych zostało 357 przypadków zakażenia korona wirusem i 5 ofir śmiertelnych.

– Powtórne badanie okazało się ujemne, co oznacza, że osoba ta jest zdrowa i została wyłączona z dotychczasowych potwierdzonych wyników. Na tę chwilę nie ma w Wałbrzychu żadnej potwierdzonej osoby zarażonej korona wirusem – mówi dr Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha i lekarz w Specjalistycznym Szpitalu im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy:

– 53 osoby są objęte kwarantanną,

– 83 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym,

– 4 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem,

– zdiagnozowany 1 przypadek zachorowania w powiecie świdnickim.

– Dotarła do nas wszystkich smutna wiadomość o tym, że mieszkanka naszego miasta została zarażona koronawirusem SARS-CoV-2 – potwierdza Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic. – Ta sytuacja niepokoi nas wszystkich, bo chcielibyśmy, by epidemia do nas nie dotarła. Stało się jednak inaczej. Dotkniętej chorobą kobiecie i osobom, które miały z nią kontakt, życzymy dużo zdrowia i spokoju. Jeśli będziecie potrzebowali wsparcia, kontaktujcie się ze mną na messengerze lub poprzez urząd. Jestem do Państwa dyspozycji. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o nieuleganiu panice. Osobom chorym i objętym kwarantanną potrzebny jest teraz przede wszystkim spokój i wsparcie. Wspólnie wiele możemy. Proszę Was o zachowanie zasad zalecanych przez służby sanitarne – zostańcie w domu, gdy wychodzicie, zachowujcie bezpieczne odległości (na poczcie, w sklepie, na stacji benzynowej), unikajcie zgromadzeń, nie przebywanie z dziećmi na placu zabaw, myjcie ręce – dodaje.

(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj