Górnik liderem!

Po emocjonującej końcówce meczu w Łańcucie, koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali Sokoła 81:78. Dzięki tej wygranej i porażce Czarnych Słupsk w Pruszkowie, wałbrzyszanie zostali samodzielnym liderem I ligi.

Spotkanie w Łańcucie Górnik rozpoczął od prowadzenia 4:0, ale po akcjach Bartłomieja Karolaka to Sokół wygrywał 7:4. W I kwarcie gospodarze byli trochę skuteczniejsi w akcjach ofensywnych i na niespełna pół minuty przed syreną kończącą tę część zawodów, prowadzili 19:13. Na drugą ćwiartkę ekipy wyszły przy stanie 19:16, a w 13 min. – po trafieniu z wyskoku Dawida Zaguły – łańcucianie prowadzili 25:19. Górnik odpowiedział błyskawicznie i w 16 min., po trafieniach Kamila Zywerta, zrobiło się 25:26. Wymiana ciosów trwała do końca I połowy, ale tuż przed długą przerwą, dwie akcje z podania Damiana Pielocha celnymi rzutami z wyskoku wykończył Damian Cechniak, dzięki czemu goście prowadzili 39:35.

Po zmianie stron Sokół przez półtorej minuty nie był w stanie oddać celnego rzutu, za to Grzegorz Kulka z Damianem Cechniakiem byli skuteczni pod koszem i w 23 min. biało – niebiescy wygrywali już 46:35. Potem goście kontrolowali grę i wynik, a w końcówce III kwarty ich przewaga wzrosła do 16 pkt. (64:48). W ostatniej minucie tej części meczu Bartosz Czerwonka odrobił 4 pkt., a po wznowieniu gry kapitalną serię zanotował Karolak, który między 31 a 34 minutą zdobył 10 z 12 punktów wywalczonych przez Sokoła. Przewaga wałbrzyszan zaczęła topnieć i na niespełna 3 min. przed końcem meczu, po akcji 2+1 Macieja Klimy, miejscowi przegrywali już tylko 74:75! W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali koszykarze z Wałbrzycha, a decydujący dla wyniku okazał się celny rzut za 3 pkt., który Grzegorz Kulka oddał na 32 sekundy przed końcową syreną. Ostatecznie Górnik wygrał 81:78 i awansował na pierwsze miejsce w tabeli I ligi.

Teraz podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego czeka trzecie z rzędu spotkanie wyjazdowe. 14 marca o godz. 18.00 Górnik Trans.eu zagra w Tychach z GKS-em.

Rawlplug Sokół Łańcut – Górnik Trans.eu Wałbrzych 78:81 (19:16, 16:23, 17:25, 26:17)

Górnik Trans.eu: Grzegorz Kulka 21, Damian Cechniak 18, Damian Pieloch 12, Kamil Zywert 12, Krzysztof Jakóbczyk 9, Karol Kamiński 5, Maciej Koperski 3, Marcin Wróbel 1, Rafał Glapiński, Damian Durski, Bartłomiej Ratajczak.