https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Filharmonia Sudecka, tak słucham!

Marzec w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu otwiera koncert symfoniczny 6.03.2020 o godzinie 19. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej poprowadzi Bartosz Żurakowski, a solistą koncertu będzie Wiktor Kuzniecow – skrzypce. W programie dwa dzieła Ludwiga van Beethovena: Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 i III Symfonia Es-dur op. 55 „Eroica”. Trwa rok beethovenowski w związku z 250 rocznicą urodzin Mistrza z Bonn, stąd obecność w programach na całym świecie tej wspaniałej muzyki.

Odmianą repertuarową jest koncert zatytułowany „Ada to JUŻ wypada!”, który wykona Zespół Bigbandowy Filharmonii Sudeckiej oraz solistki Monika Kuczera, Beata Orbik i Ada Kiepura (tak, z tych Kiepurów!). Artyści wykonają doskonale znane piosenki dwudziestolecia międzywojennego: „Na pierwszy znak”, „Ada to nie wypada” czy „Sex appeal” w nowoczesnych aranżacjach Filipa Torresa. Zespół poprowadzi od fortepianu Adam Jarzmik. Ten koncert jest oczywiście propozycją dla Pań z okazji Dnia Kobiet.

Atrakcją miesiąca jest koncert na 4 waltornie! Nie wszyscy Państwo wiecie, ale wśród muzyków orkiestry symfonicznej w Wałbrzychu mamy wybitnych instrumentalistów grających właśnie na  waltorniach. Pani Anna Mondry oraz Grzegorz Mondry (zapraszani do składów orkiestrowych w całej Europie) wraz z Pawłem Dziewońskim i Markiem Gumielą (również waltornie) wykonają z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Maestro Tadeusza Wojciechowskiego  Koncert na cztery waltornie i orkiestrę Roberta Schumanna. To rzadko prezentowane dzieło, właśnie ze względu na trudność w zgromadzeniu muzyków wysokiej klasy i efektowne brzmienie będzie ozdobą koncertu 13.03.2020 r. o godzinie 19. W programie również C.M. Webera Uwertura do opery „Oberon” oraz W. Lutosławskiego Koncert na orkiestrę.

Koncerty dla najmłodszych słuchaczy, które gromadzą młodzież szkolną to także propozycja dla wszystkich melomanów, którzy dysponują czasem w piątek o 11:30 20 marca 2020. Zagramy Uwerturę do opery „Sroka złodziejka” G. Rossiniego i przesławny „Karnawał zwierząt” Camilla Saint-Saënsa. Atrakcją koncertu jest udział aktora animującego muppeta o scenicznym imieniu Ad@gio, w tej roli Jakub Grzybek. OSFS dyrygować będzie Bartosz Żurakowski.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.filharmonia-sudecka.pl oraz na Facebooku.

(FS)

REKLAMA

Kliknij tutaj