Cechniak przyćmił Niedźwiedzkiego

Koszykarze Górnika Trans.eu srodze zrewanżowali się WKK Wrocław za porażkę w Wałbrzychu. Biało – niebiescy wygrali w stolicy Dolnego Śląska 78:65, a do zwycięstwa poprowadził ich Damian Cechniak, który swoja grą przyćmił lidera wrocławian Piotra Niedźwiedzkiego.

Górnik przegrał trzy poprzednie mecze wyjazdowe, a i we własnej hali nie zachwycał, natomiast WKK został rozbity w środę we własnej hali przez Znicz Pruszków, przez co trudno było wskazać faworyta niedzielnych derbów w hali przy ulicy Czajczej. Dopingowani przez około 200 kibiców, górnicy szybko zbudowali przewagę (15:6), ale w końcówce I kwarty gospodarze zniwelowali większość strat i po 10 minutach przegrywali już tylko 16:17. W połowie drugiej ćwiartki, po trójce Krzysztofa Jakóbczyka, goście odskoczyli na 30:24, potem po rzutach wolnych Kamila Zywerta wygrywali 34:28, lecz i tym razem pogoń WKK okazała się skuteczna i na długą przerwę zespoły schodziły przy remisie 38:38.

Po zmianie stron wrocławianie – po punktach Michała Kroczaka – po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie 40:38, lecz tym razem koszykarze z Wałbrzycha błyskawicznie odpowiedzieli punktami Damiana Pielocha z linii rzutów wolnych. Kolejną akcję wykończył Piotr Niedźwiedzki (42:40), ale to był punkt zwrotny meczu. Górnik zacieśnił obronę i z zimną krwią punktował rywala, akcja po akcji budując bezpieczną przewagę. Dość powiedzieć, że pomiędzy 22 a 30 minutą zespół WKK zdobył zaledwie 5 punktów, a goście 20 i na ostatnią kwartę wyszli prowadząc 60:47. Na początku ostatniej ćwiartki ekipa trenera Łukasza Grudniewskiego poszła za ciosem i w zaledwie dwie minuty powiększyła przewagę do 23 pkt. (70:47), a potem kontrolowała wynik, by zwyciężyć 78:65.

Po końcowej syrenie wałbrzyszanie dostali od swoich kibiców owację na stojąco, a szczególne brawa należały się Damianowi Cechniakowi, który zdobył 23 pkt. i zebrał 10 piłek. Najlepszy bracz I ligi Piotr Niedźwiedzki zakończył zawody z dorobkiem 17 pkt. i 9 zbiórek.

Dzięki wygranej z WKK i pauzie Czarnych Słupsk, Górnik zrównał się z tymi zespołami na czele tabeli I ligi (wszystkie ekipy mają po 39 pkt.), ale ma najlepszy z nich bilans meczów (17 zwycięstw i 5 porażek) oraz jeden mecz rozegrany mniej.

Następne spotkanie wałbrzyszanie rozegrają 7 marca o godz. 17.30 w Łańcucie z zajmującym czwartą lokatę (38 pkt.) Sokołem.

WKK Wrocław – Górnik Trans.eu Wałbrzych 65:78 (16:17, 22:21, 9:22, 18:18)

Górnik Trans.eu: Damian Cechniak 23, Krzysztof Jakóbczyk 14, Kamil Zywert 12, Grzegorz Kulka 10, Damian Pieloch 9, Karol Kamiński 5, Marcin Wróbel 2, Maciej Koperski 2, Damian Durski 1, Rafał Glapiński, Bartłomiej Ratajczak.