Derby dla Polonii

Do początku czwartej kwarty trwała zacięta i wyrównana walka koszykarzy IgnerHome Polonii Świdnica i MKS Basket Mazbud Szczawno-Zdrój. Lepsza skuteczność strzelecka sprawiła, że gospodarze zbudowali przewagę i wygrali 97:88.

Mecz 5 kolejki grupy walczącej o miejsca 9-15 w III lidze koszykarzy lepiej we własnej hali rozpoczęli świdniczanie, którzy– po trójce Kamila Ozgi – prowadzili 9:5. Po dwóch akcjach Przemysława Olszewskiego był remis 9:9, ale kolejne dwie minuty należały do Polonii, która skuteczniej kończyła swoje akcje i po punktach Mateusza Sobonia w 6 min. wygrywała 20:13. Wtedy ciężar gry wziął na siebie Paweł Piros, który w I kwarcie zdobył 11 pkt., a akcja Adriana Stochmiałka dała MKS-owi prowadzenie 29:27.

Gra w drugiej ćwiartce wyglądała podobnie: świdniczanie odskakiwali na kilka punktów, a podopieczni Bartłomieja Józefowicza niwelowali straty. W 17 min. biało – zieloni wygrywali już 43:36, ale po czasie na żądanie trenera Jarosława Moczulskiego lepiej do gry wrócili… goście, którzy po punktach Michała Kaczugi i Adriana Stochmiałka doprowadzili do remisu 43:43.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 24 min., po kolejnej trójce Andrzeja Słobodziana, świdniczanie prowadzili 55:47, ale trzy akacje gości, zakończone punktami Mateusza Myślaka, Pirosa i Kaczugi doprowadziły do stanu 55:54. Potem Polonię do walki poderwał Wojciech Kostek. W 29 min. skrzydłowy gospodarzy wykorzystał rzut wolny po niesportowym faulu Oskara Pawlikowskiego, lecz goście zdołali obronić atak miejscowych po piłce z boku i w ciągu minuty zbili przewagę do 4 pkt.

Na ostatnią kwartę MKS wyszedł przegrywając 69:73, a po wznowieniu gry Kaczuga trafił za 2 pkt. i było już tylko 71:73. Odpowiedź Polonii była jednak nokautująca: w niespełna 4 minuty gospodarze zdobyli 12 punktów z rzędu i przy stanie 85:71 trener Józefowicz został zmuszony do przerwania gry. Niewiele to dało, bo miejscowi do końcowej syreny grali uważnie, kontrolując wydarzenia na parkiecie i wynik.

Trzy ostatnie spotkania tego sezonu zespół z uzdrowiska rozegra na wyjeździe: 29 lutego o godz. 19.00 we Wschowie z WSTK, 8 marca o godz. 17.00 w Legnicy z Basketem i 14 marca w Ziębicach z Orłem.

IgnerHome Polonia Świdnica – MKS Basket Mazbud Szczawno Zdrój 97:88 (27:29, 16:14, 30:26, 24:19)

Polonia: Wojciech Kostek 25, Andrzej Słobodzian 22, Kamil Ozga 15, Mateusz Soboń 15, Damian Sieńko 10, Grzegorz Kaczmarczyk 6, Tomasz Biernat 4, Kacper Hałdaś, Piotr Cisek, Dawid Połeć, Grzegorz Poradzisz.

MKS: Paweł Piros 23, Michał Kaczuga 23, Adrian Stochmiałek 14, Mateusz Myślak 12, Przemysław Olszewski 12, Aleksander Sulikowski 2, Oskar Pawlikowski 2.