Klęska w Krośnie

Bez Damiana Cechniaka i Rafała Glapińskiego, koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przegrali w Krośnie z Miastem Szkła 78:94.

Mecz w Krośnie rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 5:0, potem – po rzutach Damiana Pielocha – było 9:7, ale wałbrzyszanie nie byli w stanie przełamać rywali. Ekipa trenera Marcina Radomskiego wygrała I kwartę 18:12, ale już na początku drugiej ćwiartki przewaga wzrosła do 10 pkt. Potem gra toczyła się zrywami: Górnik zmniejszał różnicę do 5 oczek, a po chwili krośnianie znów odskakiwali na 10 pkt. Po syrenie kończącej I połowę dystans wzrósł do 12 pkt. (46:34), a po zmianie stron biało – niebiescy przestali trafiać, co miejscowi skrzętnie wykorzystali i po pół godzinie gry Miasto Szkła prowadziło już 66:44. W ostatniej kwarcie Górnik rzucił się do odrabiania strat, ale gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i zasłużenie wygrali 94:78, prezentując wysoką skuteczność rzutów za 2 pkt. (31 celnych na 39 prób), dominując na tablicach (zbiórki 38:22) i w asystach (22:12).

W następnej kolejce Górnik Trans.eu Wałbrzych będzie podejmował Weegree AZS Politechnika Opolska. Spotkanie zostanie rozegrane 22 lutego o godz. 17.00 w hali Aqua-Zdrój.

Miasto Szkła Krosno – Górnik Trans.eu Wałbrzych 94:78 (18:12, 28:22, 20:10, 28:34)

Miasto Szkła: Czujkowski 22, Ciesielski 15, Śpica 14, Dymała 13, Jasiński 10, Oczkowicz 9, Spała 7, Żmudzki 4.

Górnik: Kamiński 22, Kulka 17, Pieloch 15, Jakóbczyk 11, Durski 7, Podejko 4, Ratajczak 2, Zywert, Wróbel, Koperski.

Pozostałe wyniki 24 kolejki: Energa Kotwica Kołobrzeg – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 72:67, Rawlplug Sokół Łańcut – STK Czarni Słupsk 73:79, Weegree AZS Politechnika Opolska – Timeout Polonia 1912 Leszno 74:92, KS Księżak Łowicz – Biofarm Basket Poznań 71:85, WKK Wrocław – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 19 lutego.