https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Łowicki koszmar minie?

Koszykarzy Górnika Trans.eu czeka trudne spotkanie. Do Wałbrzycha przyjeżdża ekipa Księżaka Łowicz, z którą biało – niebiescy przegrali trzy ostatnie spotkania.

– 68:72, 88:90 i 84:89 – to wyniki naszych trzech ostatnich ligowych potyczek z KS Księżak Łowicz. W niedzielę, 2 lutego o godz. 16:30 w Aqua Zdroju chcemy przełamać złą passę. Z łowiczanami gra nam się wyjątkowo trudno, dlatego liczymy na waszą obecność i wsparcie z trybun – mówią przedstawiciele wałbrzyskiego klubu.

W poprzedniej kolejce Górnik przegrał po dogrywce z Basketem w Poznaniu 80:83, a Księżak we własnej hali rozbił Polonię Leszno 101:78. Zespół z Łowicza zajmuje 5 miejsce w tabeli I ligi z takim samym dorobkiem punktów, co Górnik (po 29), ale ma dwa mecze rozegrane więcej od wałbrzyszan. Księżak ma bilans spotkań 11:7, a nasz zespół 13:3. Niedzielny rywal biało – niebieskich wygrał tylko dwa mecze wyjazdowe, ale jest najbardziej ofensywną ekipą I ligi (zdobył 296 punktów więcej od Górnika!). Łowiczanie jednak zdecydowanie gorzej bronią (stracili aż 392 pkt. więcej od Górnika!) i pod tym względem zajmują przedostatnie miejsce w lidze.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty