Górnik liderem

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali w wyjazdowym meczu Basket Pruszków i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli I ligi.

Faworytem meczu w Pruszkowie był Górnik, który – zgodnie z planem – prowadził po dwóch kwartach 47:36. Ale po zmianie stron gospodarze, którzy zajmują 12 miejsce w tabeli I ligi, rzucili się do odrabiania strat. W IV kwarcie nie tylko zniwelowali dystans, ale wyszli na prowadzenie, jednak w emocjonującej końcówce górę wzięło doświadczenie i opanowanie wałbrzyszan. Decydujące punkty zdobył Damian Pieloch i Górnik wygrał 82:79. Dzięki tej wygranej, a także za sprawą porażki WKK Wrocław w Łowiczu (107:111) i pauzy Czarnych Słupsk, zespół trenera Łukasza Grudniewskiego awansował na pierwsze miejsce w tabeli I ligi.

Następny mecz Górnik Trans.eu rozegra w Wałbrzychu. 4 stycznia o godz. 17.00 w hali Aqua-Zdrój biało – niebiescy będą podejmowali Polonię Leszno.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków – Górnik Trans.eu Wałbrzych 79:82 (14:20, 22:27, 26:11, 17:24)

Górnik Trans.eu: Daman Pieloch 15, Grzegorz Kulka 15, Marcin Wróbel 15, Kamil Zywert 12, Damian Cechniak 12, Krzysztof Jakóbczyk 8, Rafał Glapiński 3, Maciej Koperski 2, Damian Durski.