https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nowe kasy fiskalne ON-LINE – co to jest?

Nowe kasy fiskalne ON-LINE – co to jest?

Kasy fiskalne on-line to nowa kategoria kas fiskalnych, które komunikują się w sposób ciągły i automatyczny z Centralnym Repozytorium Kas. Dla użytkownika kasy fiskalnej on-line nic się nie zmienia w sposobie obsługi kasy. Użytkownik musi tylko zapewnić urządzeniu stały dostęp do internetu do kasy, np. przez wifi. Czyli kasa wystawia paragon, kopia paragonu jest zapisywana w pamięci wewnętrznej kasy i kasa on-line przesyła dane do Centralnego Repozytorium Kas. Kasa będzie drukowała papierowe paragony, emitując jednocześnie dokument elektroniczny, tzw. e-paragon oraz zdalnie potrafi współpracować z terminalem kart płatniczych.

Kto musi mieć kasę on-line, kiedy pojawią się kasy on-line i dla kogo?

Robert Rogala, współwłaściciel Start Net S.C.: – Nowelizacja ustawy o podatku VAT weszła w życie 1 maja 2019 r., zatem kasy online obowiązują:

– od 1 stycznia 2020 r. podatników sprzedających paliwo oraz świadczących usługi mechaniki pojazdowej i wymiany opon;

– od 1 lipca 2020 r. świadczących usługi związane z gastronomią (również sezonowo), hotelarstwem oraz sprzedażą węgla;

– od 1 stycznia 2021 r. podatników świadczących usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, prawnicze, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów oraz z branży fitness (w zakresie wstępu).

Czy na zakup tej kasy są przewidziane jakieś ulgi?

– Według rozporządzenia podatnicy, którzy dokonują zakupu urządzenia fiskalnego on-line mogą odliczyć od podatku kwotę wydaną na zakup kasy rejestrującej w wysokości 90% ceny netto kasy (nie więcej niż 700 zł). Dotyczy to wszystkich przedsiębiorców, którzy po raz pierwszy dokonują zakupu urządzenia fiskalnego i dobrowolnie wybiorą kasę on-line oraz tych, którzy zostali objęci obowiązkiem posiadania kasy online.

Czy w ofercie firmy Start Net są kasy on-line?

– Oczywiście! Nasza firma od 18 lat sprzedaje polskie kasy Elzab i Posnet i – jak pokazał czas – polskie produkty są najlepsze. Elzab jest firmą, która działa nieprzerwanie od 1969r i to przynosi wymierne efekty.

Kasy zagraniczne nie są tańsze?

– Zdecydowanie nie. Zagraniczne produkty są po prostu kiepskie jakościowo i nie są w pełni dostosowane do potrzeb polskiego klienta. Zazwyczaj zauważamy bardzo kiepskie wykonanie produktów rosyjskich, tureckich, a nawet chińskich. Pozorne oszczędności przy zakupie są potem okupione uciążliwą eksploatacją na co dzień.

Zakup kasy fiskalnej to inwestycja na lata, bo norma jest 5-8 lat pracy urządzenia. Nie możemy sobie pozwolić na sprzedaż produktów jakościowo gorszych, które będą się psuły, bo klientów nie stać na awarię. Warto pamiętać, że klienci kupując u nas kasę mają ulgę 700 zł, a nawet 900 zł.

Firma Posnet i Elzab wielokrotnie zdobywały liczne nagrody, takie jak: Laur Klienta, Perła Biznesu, czy prestiżowe godło Teraz Polska. Nasze kasy nie tylko są praktyczne i solidne, ale i bardzo ładne. Polska szkoła designu jest znana i ceniona w Europie, co widać w nowych produktach.

Polskie marki się odradzają ?

– Dokładnie tak, a widać to na przykładzie Rometa, Pesy, czy  Elzaba. Powstają też nowe, jak Solaris czy Posnet. Producenci ci korzystają z wiedzy naszych inżynierów i specjalistów, a efekt końcowy miło zaskakuje klienta.

To czym może zaskoczyć kasa fiskalna on-line?

– Bardzo dużym zaskoczeniem jest kasa Posnet Mobile ON-Line, która jest stylistycznie zgrabna, miła w obsłudze i ciekawie zaprojektowana. Do tego stopnia, że wielu klientów myli ją z… telefonem. Największym zaskoczeniem w przypadku nowych kas jest to, że są proste i łatwe w obsłudze.

Ale stylistyka to nie wszystko…

– Stylistyka jest ważna, ale kasa przede wszystkim musi być łatwa w użyciu solidna i dostosowana do polskich warunków pracy. Mamy w ofercie najnowszą kasę Elzab Mini-E z klawiaturą modułową. Mała, zgrabna kasa z kopią elektroniczną i mechanicznymi klawiszami – takimi jak w najdroższych kasach segmentu premium. Warto pamiętać, że polskie kasy są cenowo bardzo atrakcyjne i klienci są mile zaskoczeni kiedy słyszą ile kosztuje dana kasa.

Czyli sprawdzona, najlepsza kasa dla swojego biznesu to…

– …kasy polskich producentów Posnet i Elzab, do nabycia w autoryzowanym salonie sprzedaży Start-Net S.C. przy ulicy B. Chrobrego 14-16 w Wałbrzychu. 18 lat doświadczeń w sprzedaży oraz serwisie kas fiskalnych i  najlepsze ceny to nasze najlepsze rekomendacje. Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -16.00. Można spokojnie, na miejscu zobaczyć wszystkie modele kas i wybrać urządzenie, które jest przyjemnie zaprojektowane, solidne i sprawdzi się w naszym warsztacie czy sklepie.

(TS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty