https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Horror z happy endem

Rzuty karne były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy meczu V etapu Pucharu Polski pomiędzy piłkarkami nożnymi Rekordu Bielsko-Biała a AZS PWSZ Wałbrzych. Po 90 minutach gry był remis 2:2, po dogrywce 3:3. Jedenastki lepiej egzekwowały wałbrzyszanki, które w tym elemencie pokonały rywalki 5:3.

– Początek spotkania należał zgodnie z planem do przedstawicielek ekstraligi z Wałbrzycha, które już w 5 min. objęły one prowadzenie, gdy Julita Głąb wypatrzyła w polu karnym Klaudię Fabovą, a ta w sytuacji sam na sam wykazała się pewnym wykończeniem, dając swojemu zespołowi prowadzenie. W 38 min. Alicja Materek popisała się efektowną szarżą w „szesnastce” i po jej uderzeniu w „długi róg” wałbrzyszanki miały na swoim koncie już dwa gole. Do przerwy było 2:0 dla AZS PWSZ i wszystko wskazywało na to, że faworyt kontroluje mecz i pewnie zamelduje się w kolejnej rundzie. W drugiej połowie gospodynie pokazały jednak charakter i grając dużo lepiej niż przed zmianą stron, sprawiły dużo problemów podopiecznym trenera Kamila Jasińskiego. Walka do końca w wykonaniu Rekordu opłaciła się, bowiem w 71 min. po strzale Wiktorii Nowak Beata Madeja dobiła z bliska lecącą w kierunku „długiego słupka” piłkę, a 12 minut później sama Wiktoria Nowak popisała się kapitalnym uderzeniem z 18 metrów w samo okienko i niespodziewanie było 2:2. Wałbrzyszanki również w drugiej połowie miały okazje do zdobycia gola, ale były mniej skuteczne niż przed przerwą i tym samym sędzia po 90 minutach zarządziła dogrywkę. W niej przewagę miał zespół AZS PWSZ, ale i tym razem bielszczanki walczyły do końca i na bramkę Moniki Kędzierskiej w 105 min., która po rzucie rożnym głową skierowała piłkę do siatki, odpowiedziała w 118 min. efektownym kilkudziesięciometrowym rajdem i skutecznym strzałem Anna Chóras. Po 120 minutach było 3:3 i o awansie musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywały wałbrzyszanki: Katarzyna Rozmus, Karolina Ostrowska, Jagoda Szewczuk, Monika Kędzierska i Marcjanna Zawadzka w komplecie trafiły do siatki, a w szeregach Rekordu pomyliła się Aleksandra Kaim, posyłając futbolówkę nad poprzeczką i konkurs jedenastek zakończył się wygraną zespołu gości 5:3 – relacjonuje Tomasz Stasiński.

W 1/8 finału Pucharu Polski AZS PWSZ Wałbrzych zmierzy się z Olimpią Szczecin. O ćwierćfinał obie drużyny powalczą już w najbliższą sobotę na stadionie przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu.

(TS)

Rekord Bielsko-Biała – AZS PWSZ Wałbrzych 3:3 (0:2), rzuty karne 3:5

Bramki: Beata Madeja (71), Wiktoria Nowak (83), Anna Chóras (118) – Klaudia Fabova (5), Alicja Materek (38), Monika Kędzierska (105).

AZS PWSZ: Sapor – Szewczuk, Bosak, Zawadzka, Kędzierska, Turkiewicz, Podkowa, Ostrowska, Głąb, Materek (104 Rozmus), Fabova.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty