Niedźwiedzki znów zagra w Wałbrzychu

Trwa zwycięska passa koszykarzy Górnika Trans.eu. W ubiegłą niedzielę wałbrzyszanie pokonali w Opolu tamtejszy AZS 89:75, a w nadchodzącą niedzielę będą podejmowali WKK Wrocław.

Mecz z przedostatnią drużyną I ligi Górnik rozpoczął fatalnie. I kwartę wicelider przegrał 11:24, a po minucie gry w drugiej ćwiartce było już 13:29! Trener Łukasz Grudniewski poprosił o czas i dopiero po tej przerwie wałbrzyszanie ruszyli do odrabiania strat. Zacieśnienie obrony oraz poprawa skuteczności rzutów sprawiły, że przewaga akademików malała z każdą akcją. Rozpędzony Górnik tuż przed przerwą, po trójce Marcina Wróbla, wyszedł na prowadzenie 43:41. Po zmianie stron opolanie doprowadzili do remisu i do połowy trzeciej kwarty gra była dość wyrównana, a przewaga biało – niebieskich wahała się w granicach 5-6 oczek. Jednak im dłużej trwał mecz, tym wyraźniej rysowała się przewaga gości. Na niespełna minutę przed końcem III kwarty Górnik prowadził już 68:51 i w ostatniej odsłonie kontrolował grę i wynik. Na 2,5 min. przed syreną kończącą zawody, po rzucie Damian Durskiego, było już 86:65 i pogodzeni z losem gospodarze nie byli już w stanie odwrócić biegu zdarzeń.

Górnik zajmuje w tabeli I ligi drugie miejsce ze stratą 2 pkt., do Czarnych, ale ma dwa mecze rozegrane mniej od ekipy ze Słupska (anulowany wynik z wycofanym z rozgrywek Polfarmexem Kutno i pauza). Wałbrzyszanie mają też najlepszy w I lidze bilans meczów (7 zwycięstw i jedna porażka) oraz najlepszy bilans małych punktów. A w najbliższą niedzielę  (24 listopada, godz. 16.00) kolejne wielkie emocje w hali Aqua – Zdrój. Tym razem kibiców czekają derby z zajmującym 3 miejsce WKK Wrocław, którego liderem jest wychowanek Górnika Piotr Niedźwiedzki.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Górnik Trans.eu Wałbrzych 75:89 (24:11, 17:32, 12:25, 22:21)

Górnik Trans.eu: Kamil Zywert 16, Damian Cechniak 15, Krzysztof Jakóbczyk 14 (1×3), Grzegorz Kulka 13 (3), Marcin Wróbel 11 (3), Damian Pieloch 6, Rafał Glapiński 5 (1), Maciej Koperski 5 (1), Damian Durski 4, Bartłomiej Ratajczak.

Pozostałe wyniki X kolejki: Pogoń Prudnik – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 88:72, Rawlplug Sokół Łańcut – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 81:60, Timeout Polonia 1912 Leszno – WKK Wrocław 83:92, GKS Tychy – Czarni Słupsk 84:91, Energa Kotwica Kołobrzeg – Biofarm Basket Poznań 88:77.