https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomoc pogorzelcom

19 listopada około godz. 3.00 wybuchł pożar na poddaszu kamienicy przy ul. Jeleniogórskiej 18 w Świebodzicach. O godzinie 3:15 zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do Straży Pożarnej, która wysłała na miejsce dziesięć jednostek ze Świebodzic, Świdnicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych gmin. Na szczęście obyło się bez ofiar, ale poszkodowane rodziny potrzebują pomocy.

W wyniku spalenia zniszczeniu uległ strych oraz mieszkania zostały zalane wodą. Żaden z mieszkańców tego budynku nie odniósł obrażeń. W sumie w budynku mieszkało 7 rodzin, ósme mieszkanie nie było zasiedlone. Straż pożarna ewakuowała 37 osób z palącej się kamienicy oraz dwóch sąsiednich. Na miejsce zdarzenia przed godz. 5.00 przyjechał burmistrz miasta Paweł Ozga, była także policja, straż miejska, kierownicy jednostek i wydziałów urzędu miejskiego, którzy zaangażowani są w pomoc. Po zakończeniu akcji gaśniczej mieszkańcy z sąsiednich bloków, nieobjętych pożarem, powrócili do swoich mieszkań, a osoby poszkodowane z kamienicy przy ul. Jeleniogórskiej 18 udały się do swoich rodzin, znajomych i przyjaciół. Burmistrz miasta zaproponował wszystkim rodzinom noclegi w hotelu i z tej propozycji skorzystały dwie rodziny.

Tego samego dnia o godz. 10:00 w ratuszu miejskim odbyło się spotkanie z poszkodowanymi rodzinami, w którym uczestniczyli: burmistrz Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa, kierownicy wydziałów, a także zarządca budynku – firma Prefekt. Burmistrz poinformował poszkodowanych o pomocy, która zostanie im bezzwłocznie udzielona. Jest to zasiłek w wysokości 6 000 zł na rodzinę, a także ciepłe posiłki. Rodziny zostały poinformowane także o możliwości skorzystania z zasiłków pomocowych przyznawanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

– Do tej pory nie ustalono przyczyny pożaru. Zarządca obiektu, po dokonaniu oględzin przez prokuratora, biegłych z zakresu pożarnictwa oraz nadzór budowlany, niezwłocznie przystąpi do jego remontu. Gmina Świebodzice uruchomiła konto dla osób poszkodowanych w zdarzeniu: Bank BNP Paribas 10 1600 1462 1016 7846 2000 0019 z dopiskiem: Zbiórka dla pogorzelców – ul. Jeleniogórska 18. W imieniu poszkodowanych dziękujemy za okazaną pomoc – mówi Paweł Ozga.

(WPK)

REKLAMA

Kliknij tutaj