https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mają skatepark

Po kilku latach oczekiwania młodzież może już skorzystać z nowego skateparku, który powstał w Ogrodzie Jordanowskim w Głuszycy. Powstanie skateparku to głównie ich inicjatywa – zebrali 1000 podpisów pod przygotowaną przez siebie petycją, którą złożyli na ręce burmistrza miasta.

6 listopada, w obecności młodzieży, dyrektorów szkół i instytucji miejskich, radnych rady miejskiej oraz lokalnych mediów oficjalnie otwarto nową atrakcję. Wstęgę przecięli zaproszony na tę okazję Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz przedstawiciel młodych mieszkańców – Mikołaj Fereńczuk. Otwarcie było połączone z pokazem umiejętności młodych sportowców, którzy od jakiegoś czasu mieli okazję korzystać nowego obiektu w Ogrdzie Jordanowskim.

Zadanie o nazwie „Sowiogórska przestrzeń aktywności w Głuszycy – modernizacja parku miejskiego poprzez budowę skateparku” zostało współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 541 765,70 zł, z czego 241 849 zł to dofinansowanie unijne uzyskane przy współpracy z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo Sowiogórskie.

(MC)

REKLAMA

Kliknij tutaj