https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biblioteczka malucha

Radni Rady Powiatu Wałbrzyskiego z klubu #Dialog #Współpraca #Działanie zaangażowani w akcję „Biblioteczka malucha”, organizowaną przez Przedszkole Samorządowe w Głuszycy. Jak mówi dyrektor placówki, jednocześnie radna powiatu wałbrzyskiego Ewa Dorosz, takie działania rozbudzają wyobraźnię i poszerzają wiedzę dzieci, uatrakcyjniają spędzony w grupie czas.

Nasze przedszkole odwiedzili Jarosław Buzarewicz i Kamil Orpel, radni powiatu wałbrzyskiego. Przeczytali dzieciom bajkę „Za dużo marchewek” i ” Polskie wyliczanki i rymowanki”. Opowiedzieli również, czym zajmują się oraz o swoich pasjach, a w prezencie przekazali przedszkolakom książki do naszej biblioteczki malucha, gry planszowe i zręcznościowe oraz klaser z monetami. Dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy.

Jolanta Woźniak, Ramona Bukowska i Leonard Górski, radni powiatu, wzbogacili naszą bibliotekę malucha w nowe książki, których fragmenty również przeczytali. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajek o Kubusiu Puchatku. Grupa „Pszczółek” zaprosiła gości na wspólne zajęcia plastyczne „Jesienne drzewko Kubusia Puchatka”. Goście poczęstowali nas pysznym miodem, który Kubuś Puchatek uwielbia.

Grupę „Pszczółek” odwiedził Łukasz Kazek – dziennikarz, autor wielu książek o tematyce historycznej i współautor programów telewizyjnych, radny powiatu wałbrzyskiego. Opowiedział wiele ciekawostek i pokazał dzieciom m.in.: filiżankę, która ma ponad 90 lat, stare klisze i…pieniądze. Dzieciom bardzo podobały się opowieści o poszukiwaniu skarbów. Pan Łukasz opowiedział także bajkę o Smoku Wawelskim, przeczytał kilka wierszy. Wzbogacił naszą bibliotekę malucha o książki: „Wiersze I. Krasicikiego”, „Przyjaciele lasu, mieszkam w lesie – jeleń”, „Ninjago – nieustraszony ninja”. Przedszkolaki zaprosiły swojego gościa do wspólnego wykonania smoka z liści.

(JB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty