https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Posadzili dzieciom drzewa

Posadzili dzieciom drzewa

Pola, Nadia, Miłosz, Jakub, Paulina, Lila, Miłosz, Szymon, Mateusz, Antonina, Alicja, Maciej, Igor, Tymon –kolejne, imienne drzewa rosną w Szczawnie-Zdroju, dzięki akcji „Drzewko mojego dziecka”, którą samorząd prowadzi od kilku lat.

Idea jest prosta: każdy urodzony w mieście maluch może mieć swoje własne drzewko w mieście – wystarczy, że jego rodzice zgłoszą to do urzędu. Miasto sadzi drzewo i oznacza je specjalnie wykonaną tabliczką z imieniem małego patrona i jego datą urodzin.

– To przemiła akcja, mamy już drugie swoje drzewko w mieście – mówi pani Barbara Łapka, mama Pauliny, która wraz z 15 innymi dziećmi, dostała swoje drzewko.

Nowe kasztanowce i jarzęby zostały posadzone na ul. Kasztanowej, Topolowej i Ratuszowej. Każdy uczestnik akcji dostał od burmistrza Marka Fedoruka maskotkę i oczywiście serdeczne gratulacje.

– Myślę, że ta akcja zakorzeniła się już w świadomości mieszkańców, bo mamy sporo zgłoszeń co mnie bardzo cieszy i przypominam, że mamy jeszcze dużo miejsca do posadzenia drzewek – żartuje burmistrz Marek Fedoruk.

(ABP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty