https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ubezpieczenia NNW szkolne: kupować w szkole czy indywidualnie?

Niedługo koniec wakacji i zaprowadzimy nasze pociechy znów do szkół i przedszkoli. Pojawi się dylemat ubezpieczenia NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Czy ubezpieczać dziecko w szkole czy szukać ubezpieczenia na własną rękę? Specjaliści do spraw ubezpieczeń majątkowych w Investceo sp. z o.o. doradzą na co zwracać uwagę przy wyborze takiego ubezpieczenia.

Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę co zawiera takie ubezpieczenie i od czego jest chronione nasze dziecko. Między innymi ile pieniędzy dostaniemy za 1 procent trwałego uszczerbku na zdrowiu w przypadku nieszczęśliwego wypadku, ponieważ to, co najczęściej przydarza się naszym pociechom, to – na przykład – różnego rodzaju złamania. Należy również sprawdzić co w przypadku, gdy po wizycie w szpitalnym oddziale ratunkowym okaże się, że dziecko nie ma złamanej ręki. Warto, aby nasza polisa zawierała tzw. „cukierkowe”, które chociaż w małym stopniu osłodzi dziecku ból, którego doświadczyło i choć ręka na szczęście nie została złamana, to dziecko otrzyma 200 zł . Wystarczy mieć wtedy tylko dokumenty z wizyty w szpitalu potwierdzające zaistniały wypadek.

Nasze dzieci w większości uczęszczają na zajęcia poza lekcyjne, takie jak: taniec, sztuki walki, pływanie itd. Niestety, większość polis zawieranych w szkołach nie obejmuje ubezpieczeniem zajęć poza lekcyjnych, w szczególności sztuki walki i innych sportów, które uznawane są za ekstremalne. Ale polisa wykupiona indywidualnie może obejmować ochroną tego typu  zdarzenia.

Investceo poleca Państwu produkt, który – w zależności od potrzeb – dostępny jest w trzech wariantach ubezpieczeniowych. Składka na cały rok to – w zależności od pakietu – 47 zł, 79 zł i 125 zł. Wszystkim zainteresowanym nasi specjaliści od ubezpieczeń pomogą również w ewentualnym zgłaszaniu szkód, ponieważ z naszego doświadczenia wiemy, że większość klientów ma z tym problem. Zapraszamy do naszych biur po więcej informacji:

Wałbrzych – Piaskowa Góra, ul. Broniewskiego 65, tel. 530-846-846, e-mail: walbrzych@investceo.pl

Świebodzice – ul. Jeleniogórska 2a, tel. 535-140-150

Zapraszam także na naszą stronę internetową www.investceo.pl.

Specjaliści od ubezpieczeń Investceo sp. z o.o.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty