Letni triathlon w Starych Bogaczowicach

25 triathlonistów z Polski i Czech rywalizowało w Gminie Stare Bogaczowice o Puchar Wójta Gminy Mirosława Lecha. Impreza objęta klasyfikacją Grand Prix Idol 2019, zorganizowana była przez Wałbrzyski Klub Biegacza Podzamcze Zamek Książ oraz Gminę Stare Bogaczowice.

Piękna, słoneczna pogoda przywitała uczestników kolejnej edycji Letniego Triathlonu, który został rozegrany nad zalewem w Starych Bogaczowicach. Uczestnicy triathlonu mieli do pokonania: pływanie – 250 m, rower mtb – 8 km, bieg 4 km.

Pierwsza konkurencja – pływanie odbyła się w górskim zbiorniku wodnym, natomiast jazda na rowerze i bieg zostały wytyczone na 2 kilometrowej, technicznej pętli wokół zbiornika wodnego.

Na trasie zostały wytyczone dwa boksy techniczne – pierwszy po wyjściu z wody, drugi po zakończeniu jazdy na rowerze. Triathlon ukończyło 25 zawodników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe oraz posiłek. Pierwsze trójki zawodników w kategorii open kobiet i mężczyzn otrzymali puchary ufundowane przez Gminę Stare Bogaczowice. Najmłodszym zawodnikiem był Tymoteusz Mielnikowski z Sobótki. Organizatorzy dziękują partnerom imprezy: Ośrodek Rekreacyjny „Jedynak”, DZT Service, KFC Restauracja ul. Wrocławska