https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wakacje na dwóch kółkach

Mieszkańcy Jedliny –Zdroju i Głuszycy mogą bezpłatnie wypożyczać elektryczne rowery górskie. Dzięki nim można aktywnie spędzić wakacje, zwiedzając okolice na dwóch kółkach.

Rower elektryczny to świetne rozwiązanie w terenie górskim. Umożliwia on dużo łatwiejsze pokonywanie wzniesień za sprawą wspomagania silnikiem elektrycznym, dlatego nawet osoby niewprawione w jeździe po górskich szosach czy bezdrożach dadzą sobie radę na podjazdach. Akumulatory pozwalają na pokonanie kilkudziesięciu kilometrów, co pozwala użytkownikom na planowanie dłuższych wycieczek. W ten sposób można nie tylko zaliczyć całą sieć tras #Active w Jedlinie-Zdroju oraz w gminach Głuszyca i Walim, ale także wybrać się np. do Czech lub w Kotlinę Kłodzką.

– Gmina, w ramach ograniczenia niskiej emisji, zakupiła 6 rowerów z napędem elektrycznym. Rowery dostępne są w wypożyczalni, która mieści się przy Urzędzie Miasta Jedlina-Zdrój na ul. Poznańskiej 2 i już można z niej korzystać w godzinach pracy urzędu tj. poniedziałek, środa, czwartek w godz. 8.30-15.00; wtorek w godz. 8.30-16.30, a w piątek w godz. 8.30-13.30. Rowery będą bezpłatnie wypożyczane mieszkańcom Jedliny-Zdroju i pracownikom jednostek organizacyjnych w ramach obowiązków służbowych na jedną dobę lub na weekend. Aby wypożyczyć rower należy: mieć ukończone 18 lat; przedstawić aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem, z którego pracownik wypożyczalni spisze dane; podpisać umowę wypożyczenia roweru elektrycznego wraz z wyposażeniem. Wypożyczający zobowiązany będzie do korzystania ze sprzętu wyłącznie w celach niekomercyjnych, zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją obsługi oraz do zwrotu sprzętu sprawnego technicznie, w stanie nieuszkodzonym, w zadeklarowanym terminie. Szczegółowy regulamin wypożyczalni stronie www.jedlinazdroj.eu w zakładce Jedlińskie Elektrorowery. Zapraszam do rezerwowania rowerów telefonicznie, pod numerem telefonu 74 8455 215 lub osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta. Rezerwacji dokonać można z 14-dniowym wyprzedzeniem. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 3 rowery. Warto też dodać, że w ubiegłym roku zanotowaliśmy ponad 160 wypożyczeń i przeszło 10 000 przejechanych kilometrów w ciągu 5 miesięcy – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

Rowery z napędem elektrycznym stały się jedną z najbardziej ulubionych form aktywności, nie tylko dla głuszyckich seniorów, którzy nie zawsze są w stanie pokonać przewyższania górskiego położenia gminy. Wypożyczalnia zlokalizowana na parterze CK-MBP w Głuszycy przy ul. Grunwaldzkiej 26 czynna jest od 21 marca do 31 października w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 -10.00 oraz w godz.14.30 – 16.00. Przypominamy, że istnieje możliwość rezerwacji rowerów telefonicznie, dzwoniąc pod numer 503 102 817. Rower można wypożyczyć na 24 godziny. Istnieje także możliwość wypożyczenia roweru na czas weekendu w piątek od godz. 15.00 z terminem zwrotu do poniedziałku do godz. 9.00. Rowery wypożyczane będą wyłącznie pełnoletnim mieszkańcom Gminy Głuszyca po okazaniu aktualnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem takiego jak dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Przed wypożyczeniem należy także zapoznać się z regulaminem wypożyczalni i podpisać umowę wypożyczenia sprzętu, czyli roweru wraz z zabezpieczeniem i kaskiem. Regulamin wypożyczalni rowerów elektrycznych znajduje się na tablicy ogłoszeń w siedzibie CK-MBP oraz na stronie www.gluszyca.pl w zakładce Wypożyczalnia rowerów elektrycznych i na FB- Sudeckie rowery elektryczne.

Kolejną gminą, która uruchomi wypożyczalnię rowerów elektrycznych, będą Stare Bogaczowice.

– Rowery elektryczne będą doskonałym uzupełnieniem oferty turystyczno – rekreacyjnej naszej gminy, której trzon stanowią nasze zabytki i góry, szlaki turystyczne i rowerowe oraz wieża widokowa na Trójgarbie i Zalew w Starych Bogaczowicach – wyjaśnia Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.

(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj