https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Imprezy wakacyjne w Jedlinie-Zdroju

– Jedlina-Zdrój zawsze atrakcyjna! Jak zawsze zapraszamy do skorzystania z naszych atrakcji: całorocznego toru saneczkowego, parku linowego, skateparku, ścieżek biegowych i rowerowych, z wieży na górze Borowa i innych uroków. A na wakacyjne miesiące przygotowaliśmy szereg imprez dla całych rodzin – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

Kino plenerowe – 21 czerwca, Park Północny przy ul. Warszawskiej.

Na rozpoczęcie wakacji zostanie zorganizowany pokaz filmowy pod gołym niebem – kino plenerowe. Wieczorny seans będzie nosił tytuł: „Jumanji. Przygoda w dżungli” i jak sama nazwa wskazuje, będzie to pełen wrażeń i zabawnych sytuacji film przygodowy.

Festiwal Ciasta i Kawy – 14 lipca, Pawilon Zdrojowy przy Placu Zdrojowym.

W lipcu zapraszamy na Festiwal Ciasta i Kawy, w programie oprócz degustacji smacznych wypieków,  odbędzie się pokaz baristy, warsztaty cukiernicze dla dzieci i koncerty, które wypełniają część artystyczną festiwalu. Niebiańska uczta i dobra zabawa gwarantowane! To święto cieszące się niesłabnącym powodzeniem. Przybywajcie całymi rodzinami, ponieważ specjalnie dla gości będą festiwalowe ciasta w bardzo atrakcyjnych cenach.

Festyn Rekreacyjny w Kamieńsku – 15 sierpnia, boisko przy ul. Pokrzywianka.

Coroczny Festyn Rekreacyjny w Kamieńsku ma na celu zebranie funduszy na remont Kościoła w tej dzielnicy. W ramach festynu spróbować można gorących przekąsek, pysznych pierogów i smacznych, domowych wypieków, natomiast zabawę najmłodszym biesiadnikom umilają dmuchane zjeżdżalnie, stoiska z zabawkami i watą cukrową.

Dni Jedliny-Zdroju i kino plenerowe – 24-25 sierpnia, Park Północny przy ul. Warszawskiej.

Na koniec lata i wakacji proponujemy wydarzenie, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie. Dni Jedliny-Zdroju to impreza, która ma na celu integrację mieszkańców, gości i kuracjuszy. Podczas dwudniowej imprezy zaprezentowane zostaną spektakle teatralne dla dzieci i dorosłych, odbędą się występy artystyczne, a także kino plenerowe z filmem pt. „La la Land”.

Festiwal Strefa Sztuki

Forpocztą letnich imprez w Jedlinie-Zdroju był trzydniowy Festiwal Strefa Sztuki. Pierwszego dnia Strefy Sztuki, w jednej z hal Fabryki Porcelany Lapp, Jan Peszek przedstawił sztukę Bogusława Schaeffera „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego 1963”, a w Pawilonie Zdrojowym przy Placu Zdrojowym odbył się koncert „Klasyka w przestrzeni publicznej”, podczas którego duet Robert Bachara – altówka i Wioletta Fluda – fortepian wykonali Sonatę księżycową Beethovena, Sonatę f-moll Brahmsa i Trauermusik Hindemitha. Drugiego dnia odbył się spacer romantyczny, którego uczestnicy przeszli z Jedliny-Zdroju do kościoła św. Anny w Olszyńcu, gdzie Robert Bachera grał na skrzypcach utwory Bacha i Bibera. Następnie w Sali Balowej Pałacu Jedlinka zespół Capella Cracoviensis Quintet w składzie Oscar Argüelles – klarnet, Zofia Wojniakiewicz, Beata Nawrocka – skrzypce, Mariusz Grochowski – altówka,  Konrad Górka – wiolonczela wykonał Kwintet klarnetowy h-moll Brahmsa, a w Pawilonie Zdrojowym Kwintet D-dur Mozarta. Trzeciego, ostatniego dnia Strefy Sztuki w kamieniołomie przy ulicy Wałbrzyskiej zorganizowano flashmob „Muzyka i literatura”, a pieśni Berga, Wagnera, Szymanowskiego i Weinberga śpiewała Marzena Lubaszka – sopran. Na fortepianie towarzyszył jej Sławomir Cierpik. Ostatnim wydarzeniem Strefy Sztuki był koncert w Pawilonie Zdrojowym. Znakomity pianista Marcin Masecki zagrał trzy ostatnie sonaty fortepianowe Beethovena.

W ramach Strefy Sztuki odbyła się też wystawa prac ceramicznych Ryszarda Klimasa, wystawa plenerowa „Przysiadam na snu krawędzi”, podczas której Barbara M. Malinowska i Mirosław Maciejewski prezentowali obrazy i biżuterię artystyczną oraz warsztaty „Rozwój wrażliwości i wyobraźni poprzez proces tworzenia”. Warsztaty zorganizowano w Restauracji Ciekawa. Prowadziła je Barbara M. Malinowska.

(KS)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty