https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dostali bransoletki życia

Szesnastu jedlińskich seniorów zostało objętych programem rocznej opieki telemedycznej. W jedlińskim Pawilonie Zdrojowym seniorzy odebrali z rąk burmistrza Jedliny-Zdroju Leszka Orpla „bransoletki życia”.

„Bransoletki życia” to niewielkie, wodoodporne, proste w obsłudze urządzenia przypominające zegarek. Są wyposażone w czujnik tętna, moduł GPS oraz przycisk SOS. Umożliwiają monitorowanie stanu zdrowia i szybką reakcję w przypadku zagrożenia życia pacjentów. Pacjent, który poczuje się źle, może w każdej chwili nacisnąć alarmowy „Przycisk SOS”, łączący go automatycznie z Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24, gdzie całodobowo przez siedem dni w tygodniu wykwalifikowani specjaliści monitorują dane medyczne i w każdej chwili są gotowi wezwać pomoc. Natomiast w przypadkach, gdy pacjent nie może samodzielnie skorzystać z systemu powiadamiania o zagrożeniu, możliwie jest zdalne zlokalizowanie jego położenia i skierowanie do niego odpowiednich służb.

 – Objęcie jedlińskich seniorów opieką telemedyczną i wyposażenie ich w „bransoletki życia” było możliwe dzięki umowie podpisanej 18 kwietnia br. pomiędzy Gminą Jedlina-Zdrój a firmą Comarch Healthcare. Te najnowocześniejsze rozwiązania są dobitnym świadectwem zarówno innowacyjności samorządu – to pierwszy tego typu projekt na Dolnym Śląsku, jak również troski i dbałości o bezpieczeństwo Mieszkańców. Wyposażenie Seniorów w „Bransoletki Życia” to jeden z elementów programu „Active Senior”, który koordynuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju. Mieszkańcy będą korzystać z usług teleopieki zupełnie bezpłatnie przez okres 12 miesięcy. Bardzo zależy nam na bezpieczeństwie naszych seniorów. Realizacja tego przedsięwzięcia znakomicie wpisuje się w strategię działań gminy na rzecz osób starszych. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup „bransoletek życia” oraz uruchomienie całodobowej zdalnej opieki medycznej. Jesteśmy przekonani, że te innowacyjne rozwiązania podniosą komfort życia mieszkańców – podkreśla Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

(KS)

Dzięki „bransoletkom życia” seniorzy z Jedliny – Zdroju mają zapewnioną opiekę telemedyczną.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty