https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dni Szczawna-Zdroju

W dniach 7-9 czerwca odbędą się XXXIX Dni Szczawna-Zdroju. W tym roku bawimy się w klimacie folkowym, będzie też trochę krainy łagodności.

Doroczne święto miasta startuje 7 czerwca o godz. 13:00 uroczystą Paradą Mieszkańców ulicą T. Kościuszki do Hali Spacerowej. Kolorowy pochód zatrzyma się pod magistratem, gdzie burmistrz Marek Fedoruk przekaże młodzieży symboliczny klucz do miasta. Przemarsz zakończy się przy Hali Spacerowej koncertem grupy muzycznej z Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu.

Główna część imprezy odbędzie się 8 i 9 czerwca, w Parku Zdrojowym. W Hali Spacerowej od godz. 11:00 trwać będzie Jarmark Regionalny, podczas którego kilkudziesięciu wystawców będzie oferować swoje produkty. Na najmłodszych czekać będzie strefa Crazy Kids z dmuchańcami, kulami wodnymi, będą też animacje, malowanie twarzy, bańki mydlane, itp.

Od godz. 15:00 zaczną się koncerty na scenie, wystąpi m. in. Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych, młody wokalista Dersky, a głównymi gwiazdami soboty będą Wolna Grupa Bukowina i zespół U Studni.

Niedziela to klimaty folkowe, zaczynamy już od 13:30 występami lokalnych artystów. Pierwszy koncert zaplanowany jest o godz. 15:30 – wystąpi hiszpański bard Moises Bethencourt. Gwiazdami tego dnia będą sympatyczni górale z zespołu Trebunie Tutki oraz zespół Dikanda – grupa, która czerpie inspiracje z muzyki etnicznej z różnych stron świata.

Wydarzeniami towarzyszącymi będzie m. in. bicie rekordu wspólnego czytania, spotkanie z Joanną Bator, spektakl młodych aktorów ze szkoły podstawowej, gra miejska, plenerowy wernisaż tkanin, Dyktando o Pióro Burmistrza, turnieje sportowe, spacer historyczny i wiele innych. Wkrótce zaprezentujemy plakat ze szczegółową „rozpiską”.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty