https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rosjanin na drodze Leśniaka

Przed wałbrzyskim bokserem Michałem Leśniakiem (10-1-1, 3 KO), krótko po ostatniej walce (29 marca zdobył w Dzierżonowie pas międzynarodowego mistrza Polski w wadze półśredniej), kolejny ważny egzamin na zawodowym ringu.

W sobotę w Jeleniej Górze, na gali „Tymex Boxing Night”, w 8-rundowym pojedynku zmierzy się z Rosjaninem Maksimem Czurbanowem (8-3-1).

– Rywal jest w rankingu znacznie wyżej ode mnie, ale mam nadzieję, że wygram, a zwycięstwo zbliży mnie do walki o pas zawodowego mistrza Europy wagi półśredniej. Wiem, że jest dobry technicznie, ma znakomitą pracę nóg i często operuje lewym prostym – ocenił swojego przeciwnika „Szczupak”, który z trenerem Piotrem Wilczewskim odwiedził w swoim rodzinnym mieście klub Leone Polska Imperium Wałbrzych, prowadzony przez kolegę z amatorskiego ringu Krzysztofa Sadłonia i sparował z jego wychowankami.

Walką wieczoru będzie pojedynek Ewy Brodnickiej (16-0, 2 KO), aktualnej mistrzyni świata WBO w wadze super piórkowej, która będzie broniła pasa przed atakiem byłej mistrzyni świata IBF i WBA Meksykanki Janeth Perez (24-4-2, 6 KO).

Andrzej Basiński

REKLAMA

Click Here