https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Miliony dla Szczawna

Uzdrowiskowa Gmina Szczawno-Zdrój otrzymała dofinansowanie na jedną z ważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych w bieżącym roku. Chodzi o przebudowę ulic Sienkiewicza i Chopina. Wartość tego zadania to blisko 2,7 mln zł. Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 50% kosztów z Funduszu Dróg Samorządowych. Jesteśmy na II miejscu listy rankingowej.

Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk podpisał umowę na dofinansowanie remontu ulic Sienkiewicza i Chopina w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych. Uroczystość odbyła się w Niemczy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Obie ulice na odcinku ponad pół kilometra zyskają nową nawierzchnię bitumiczną oraz chodnik. Przy budynku Sienkiewicza 40 pojawią się miejsca postojowe. W ramach inwestycji zostanie także wykonany remont kanalizacji sanitarnej – tu inwestorem będzie Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wykonawca prac drogowych jest już wyłoniony, w ciągu najbliższego tygodnia zostanie zatwierdzona nowa organizacja ruchu i wykonawca wejdzie na plac budowy. O zmianach i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować.

– Cieszę się, że nasz wniosek o dofinansowanie został zatwierdzony przez Wojewodę Dolnośląskiego, modernizacja ulicy Sienkiewicza i Chopina jest zadaniem wyczekiwanym przez mieszkańców i odwiedzających nas turystów i kuracjuszy – podkreśla burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk. – Nawierzchnia ulica Sienkiewicza jest w fatalnym stanie, a jest to przecież wizytówka miasta, jedna z ważnych dróg wjazdowych do naszego miasta.

Realizacja zadaniea rozpocznie się lada moment i zbiegnie się z inną, potężną inwestycją realizowaną częściowo na terenie Szczawna-Zdroju – czyli budową obwodnicy Wałbrzycha. To spowoduje poważne utrudnienia komunikacyjne.

– Już dziś proszę mieszkańców naszego miasta o dużą wyrozumiałość i cierpliwość, bo utrudnienia będą i musimy się na nie przygotować – dodaje burmistrz Marek Fedoruk. – Warto pamiętać, że inwestycje te są realizowane po to, by poprawić komfort życia nas wszystkich. Zwłaszcza obwodnica jest ważna, bo w sposób odczuwalny wyprowadzić ruch kołowy z uzdrowiska.

W tej chwili wykonawca opracowuje i zatwierdza projekt organizacji ruchu na okres budowy. Planowany termin zakończenia inwestycji na ul. Chopina i Sienkiewicza to koniec listopada br.

(ABP)

REKLAMA

Kliknij tutaj

Aby kontynuować zaakceptuj korzystanie z plików Cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close