https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Miliony dla Szczawna

Uzdrowiskowa Gmina Szczawno-Zdrój otrzymała dofinansowanie na jedną z ważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych w bieżącym roku. Chodzi o przebudowę ulic Sienkiewicza i Chopina. Wartość tego zadania to blisko 2,7 mln zł. Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 50% kosztów z Funduszu Dróg Samorządowych. Jesteśmy na II miejscu listy rankingowej.

Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk podpisał umowę na dofinansowanie remontu ulic Sienkiewicza i Chopina w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych. Uroczystość odbyła się w Niemczy z udziałem Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Obie ulice na odcinku ponad pół kilometra zyskają nową nawierzchnię bitumiczną oraz chodnik. Przy budynku Sienkiewicza 40 pojawią się miejsca postojowe. W ramach inwestycji zostanie także wykonany remont kanalizacji sanitarnej – tu inwestorem będzie Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wykonawca prac drogowych jest już wyłoniony, w ciągu najbliższego tygodnia zostanie zatwierdzona nowa organizacja ruchu i wykonawca wejdzie na plac budowy. O zmianach i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować.

– Cieszę się, że nasz wniosek o dofinansowanie został zatwierdzony przez Wojewodę Dolnośląskiego, modernizacja ulicy Sienkiewicza i Chopina jest zadaniem wyczekiwanym przez mieszkańców i odwiedzających nas turystów i kuracjuszy – podkreśla burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk. – Nawierzchnia ulica Sienkiewicza jest w fatalnym stanie, a jest to przecież wizytówka miasta, jedna z ważnych dróg wjazdowych do naszego miasta.

Realizacja zadaniea rozpocznie się lada moment i zbiegnie się z inną, potężną inwestycją realizowaną częściowo na terenie Szczawna-Zdroju – czyli budową obwodnicy Wałbrzycha. To spowoduje poważne utrudnienia komunikacyjne.

– Już dziś proszę mieszkańców naszego miasta o dużą wyrozumiałość i cierpliwość, bo utrudnienia będą i musimy się na nie przygotować – dodaje burmistrz Marek Fedoruk. – Warto pamiętać, że inwestycje te są realizowane po to, by poprawić komfort życia nas wszystkich. Zwłaszcza obwodnica jest ważna, bo w sposób odczuwalny wyprowadzić ruch kołowy z uzdrowiska.

W tej chwili wykonawca opracowuje i zatwierdza projekt organizacji ruchu na okres budowy. Planowany termin zakończenia inwestycji na ul. Chopina i Sienkiewicza to koniec listopada br.

(ABP)

REKLAMA

Kliknij tutaj