https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zbudują mieszkania

W Jedlinie-Zdroju powstaną 42 mieszkania w standardzie pod klucz o średnim metrażu 52 metrów kwadratowych. Przewidywany termin rozpoczęcia prac budowlanych to I kwartał 2020 roku.

Inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus w Jedlinie-Zdroju zostanie zrealizowana na działce w rejonie ul. Andersa. Zgodnie z przygotowaną koncepcją, wybudowany zostanie 4-kondygnacyjny blok, w którym powstaną 42 mieszkania – od 25-metrowych kawalerek do 4-pokojowych lokali o średniej powierzchni niespełna 76 metrów kwadratowych.

– Mieszkanie Plus w Jedlinie-Zdrój to nasza kolejna inwestycja w województwie dolnośląskim. Doskonała lokalizacja przyszłej inwestycji zapewni jej przyszłym mieszkańcom wszystko co niezbędne do zaspokojenia podstawowych potrzeb. Chcemy dawać atrakcyjną alternatywę dla wszystkich rodzin – bez względu na wielkość zamieszkiwanego przez nich miasta i dlatego z taką samą powagą traktujemy inwestycje w dużych miastach jak Wrocław, ale i mniejszych jak Oława czy Jedlina-Zdrój – mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości.

Teren, na którym będzie realizowana inwestycja jest dobrze rozwinięty pod względem dostępności i różnorodności punktów handlowo – usługowych.

– W promieniu 700 metrów od planowanej inwestycji są zlokalizowane najważniejsze usługi jak zespół szkolno-przedszkolny a w przyszłości także żłobek, sklepy spożywcze, placówki usługowe, apteka, place zabaw dla dzieci, siłownie terenowe oraz centrum przesiadkowe – wkrótce rozbudowane o nowy przystanek kolejowy na remontowanej linii Jedlina-Zdrój – Świdnica. W pobliżu planowanego przedsięwzięcia znajduje się Kompleks Activ – idealne miejsce do spędzania wolnego czasu dla całych rodzin zarówno aktywnych fizycznie jak i tych korzystających z licznych tras spacerowych. Dzięki programowi Mieszkanie Plus w Jedlinie-Zdrój powstaną 42 nowe mieszkania, co znacznie wzbogaci dotychczasową ofertę oraz zmniejszy deficyt mieszkaniowy. Realizacja nowej inwestycji wpłynie na poprawę dostępności mieszkań na lokalnym rynku, co ma szczególne znaczenie dla osób, które znajdują zatrudnienie na terenie miasta, a także zamierzają osiedlić się na terenie miasta – mówi Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

(RED)

Inauguracja projektu Mieszkanie Plus w Jedlinie-Zdroju.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty