https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jak radzić sobie w kwestiach prawnych życia codziennego?

W piątek, 1 marca, o godzinie 16:00 w Centrum Kultury przy ul. Piastowskiej 13 w Jedlinie-Zdroju odbędzie się prelekcja „Prawo w praktyce – jak samodzielnie radzić sobie w kwestiach prawnych życia codziennego”.

Z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców burmistrz miasta, przy współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Niezależnego Forum Doradczo-Szkoleniowego zaprasza MIESZKANCÓW JEDLINY-ZDROJU na cykl spotkań ,,Prawo w praktyce- jak samodzielnie radzić sobie w kwestiach prawnych życia codziennego. Pierwsze spotkanie już 1 marca (piątek) od godz.16:00 do 18:00 w sali Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju przy ul. Piastowskiej 13.

Prowadzący spotkanie Zespół Prawny jest otwarty na propozycje słuchaczy/mieszkańców co do dalszej tematyki spotkań. W trakcie spotkania przeprowadzony zostanie również sondaż co do zapotrzebowania na punkt nieodpłatnych porad prawnych w naszej gminie.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na zainteresowanie ofertą, która jest odpowiedzią na zgłaszane przez Państwa zapotrzebowanie w tej tematyce.

Dla wszystkich mieszkańców wstęp wolny!

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się: prawo spadkowe, prawa konsumenta, umowa sprzedaży i wynikające z niej prawa  i obowiązki (gwarancja i rękojmia), regulacje prawne wynikające z tzw. ustawy antylichwiarskiej. W ramach spotkania odbędzie się przedstawienie podstawowych procedur sądowych i administracyjnych z naciskiem na pojęcia: właściwości miejscowej  i rzeczowej organu/sądu, instancyjności postępowania,  prawa do odwołania od wyroku/decyzji  administracyjnej, terminu itp.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty