https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomaganie jest dziecinnie proste

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. W ten weekend Wielka Orkiestra Jerzego Owsiaka zagra – jak zawsze – w gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Wałbrzych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kręci się już 27 lat i zagra także w Wałbrzychu. Organizatorzy proszą o darowanie przedmiotów, usług na licytację.

– Im bardziej szalony, oryginalny przedmiot, tym większą udaje nam się uzyskać kwotę. Czekamy na przykład na pamiątki z podróży, ozdoby, wyposażenie wnętrz, vouchery. Można je przynosić do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni oraz na Piaskowej Górze – zachęca Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Unikatowe wałbrzyskie serduszko, jak co roku już szykuje, mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel. Będzie można także „wylicytować” m.in.: kartę podarunkową do Aqua-Zdroju, oryginalne anioły z ogólnopolskiego konkursu, gadżety Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zaproszenia na warsztaty i wydarzenia Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, czy usługi kominiarskie.

13 stycznia w Wałbrzychu od rana kwestować będzie ponad 220 wolontariuszy. Jednym z nich jest prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Orkiestra zagra w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Program jest bardzo bogaty w wydarzenia. Gwiazdy wieczoru – zespół nIEBO i Nullizmatyka. W Starej Kopalni będzie można także darować krew.

– NZOZ Piaskowa Góra również w tym roku zagra razem z nami podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia w godzinach 10.00-13.00 zapraszamy do Przychodni Piaskowa Góra przy ul. Głównej 4 w Wałbrzychu. Za wrzut do WOŚPowej puchy wykonacie badania, na które na codzień nie ma czasu, skonsultujecie się ze specjalistami. Będziecie mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. W tym dniu będą na Państwa czekać m.in.: internista, psycholog, logopeda, fizjoterapeuta, ortopeda – dodaje Jarosław Buzarewicz.

Program 27 Finału WOŚP w Wałbrzychu

10.00-13.00 badania i konsultacje specjalistyczne w NZOZ Przychodnia Piaskowa Góra, ul. Główna 4

Od 13.00 zapraszamy do Starej Kopalni / Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury

13.00 – 17.00 mobilny punkt poboru krwi (parking)

15.00 – 18.00 profilaktyka zdrowia i urody (Wałbrzyski Ośrodek Kultury)

• profesjonalna analiza skóry urządzeniem API

• pielęgnacja anti age

• oczyszczanie organizmu – naturalny detox

• kolagenowe zabiegi na dłonie

• manicure hybrydowy

• konsultacje dietetyczne

• analiza składu ciała

• konsultacje fizjoterapeutyczne

• doradztwo chustonoszenia

• nauka udzielania pierwszej pomocy

15.00 – 18.00 animacje i zabawy dla dzieci (Sala Łańcuszkowa)

• dmuchańce

• trampolina

• malowanie twarzy

• warsztaty plastyczne

• warcaby

• gry planszowe

• strefa zabaw

• fotobudka

15.00 – 16.00 i 17.00 – 18.00 (budynek NGO)

• warsztaty robotyki dla dzieci w wieku 7-12 lat (roboty z Lego) – obowiązują zapisy: walbrzych@kidstech.pl

• dla dzieci 3-6 lat – budowanie kolorowego, pełnego atrakcji i niespodzianek parku zabaw i rozrywki z jeżdżącym, programowalnym pociągiem Coding Express Lego Duplo Education

15.00 – 20.00 Licytacje, Koncerty, Pokazy (budynek 8)

• koncert zespołu nIEBO

• koncert zespołu Nullizmatyka

• pokazy taneczne

• kiermasz i „licytacje”

• wata cukrowa

• fotobudka

20.00 – Światełko Do Nieba – grupa ognia Impuls – taniec z ogniem (parking)

Ponadto:

• tyrolka (koło wieży)

• nauka jazdy samochodem (parking)

• służby ratownicze: wozy, psy ratownicze (parking)

• wyposażenie służb mundurowych – Drużyna Braci (korytarz budynku Sali Łańcuszkowej)

• ciepłe posiłki i napoje: żurek, bigos, kawa, herbata (korytarz budynku Sali Łańcuszkowej)

Czarny Bór

Po ubiegłorocznym debiucie, przygotowania do niedzielnego wydarzenia w Gminie Czarny Bór idą pełną parą. Liczba darczyńców wzrasta z każdą minutą. Finał akcji przeprowadzony zostanie w hali Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze przy ul. Sportowej 44, a zainauguruje go koncert Daniela Kędzierskiego (ćwierćfinalisty programu telewizyjnego Must Be The Music) o godz. 15.00, „Światełko do nieba” pofrunie o godz. 19.00. A przez cały czas na uczestników będzie czekać moc atrakcji i wiele sposobności na pomaganie.

Boguszów – Gorce

13 stycznia, od samego rana na terenie miasta kwestować będzie 20 wolontariuszy WOŚP, uczniów PSP nr 5, zaopatrzonych w kwestorskie puszki oraz uśmiech od ucha do ucha. Wielkoorkiestrowy program rozpocznie się w plenerze przed Centrum Witold już o godz. 11:00. Będzie się działo! Na amatorów offroadowej jazdy czkać będą auta terenowe, doświadczeni kierowcy i trasy powodujące szybsze bicie serca. Nie lada gratką dla wszystkich łasuchów będzie na pewno kuchnia polowa, grillowane kiełbaski i pyszne ciasta, a wszystko to oczywiście za wrzut do puszki. O godz.15:00 w zimowej aurze zaprezentują się druhowie z OSP Gorce, którzy specjalnie dla publiczności przygotują pokaz ratownictwa. Odbędą się także widowiskowe konkurencje strongman przygotowane przez trenera personalnego Marcina Modrzejewskiego.

Program artystyczny rozpocznie się na sali widowiskowej o godz. 16:30. Wystąpią najmłodsi boguszowscy artyści (przedszkolaki z PSP nr 5 oraz uczniowie ZSP) nie zabraknie też wielkich baniek mydlanych (Smyku Myku) i animacji dla dzieci, a dla nieco starszej publiczności zaśpiewa Nikola Garbacz. Coś dla siebie znajdą też wielbiciele kabaretu – specjalnie dla nich zaprezentuje się Kabaret Weźrzesz, który koncertowo poprowadzi też licytacje (złote serce z rubinem, wyjazd na obóz młodzieżowy w Bułgarii, koszulkę Kamila Stocha, kurs prawa jazdy, lot paralotnią, atrakcyjne wycieczki, pobyty w SPA, Pakiet Książański, vouchery do restauracji i wiele, wiele innych).

Organizatorzy imprezy: Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold”, Stowarzyszenie Boguszowska Szóstka, Gmina Boguszów-Gorce, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o., Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, OSP Gorce, Marcin Modrzejewski, trener personalny, dietetyk sportowy, MudBeasts4x4 Boguszów-Gorce.

Głuszyca

13 stycznia zapraszamy od godz. 15.30 do Centrum Kultury w Głuszycy na 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia gramy i zbieramy pieniądze także na terenie naszej gminy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Głuszycki finał rozpocznie  Głuszycka Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Ponadto swoje talenty zaprezentują uczestnicy warsztatów gry na gitarze i warsztatów wokalnych prowadzonych przez Marcina Zalesia oraz przez Radosława Zychala. Gwiazdą wieczoru będzie Szuszmiszmegele – zespół, który zaprezentuje muzykę z pogranicza bluesa i reggae. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do zbiórki i do wspólnej zabawy w CK-MBP.

Mieroszów

Mieroszowski Finał WOŚP potrwa dwa dni i będą to dni wypełnione świetnymi koncertami i imprezami towarzyszącymi. W sobotni wieczór (12 stycznia) o godz. 18.00 w Piwnicy pod Zielonym Kotem zagrają m.in. Sajgon, Third Chance, Headstuck, Pozytywni, Qweta, Antyklerykał i Nut Cane. Występy zespołów będą przeplatane licytacjami na rzecz orkiestry.

Niedzielny Finał rozpocznie się o godz. 14.00 i będzie miał miejsce w Sali im. Włodka Szomańskiego w budynku Mieroszowskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 28 w Mieroszowie. W programie m.in. występy Braci Matusiewicz oraz dzieci i młodzieży z Mieroszowa. Niedzielny finał poprowadzi Barbara Bukowska-Matusiewicz wraz z Klaudiuszem Słomczyńskim, który opowie o swojej pasji podczas prezentacji pt. „Moje Podróże”.

Świebodzice

– „Gramy dla dzieci małych i bez focha” – pod takim hasłem 13 stycznia 2019 roku po raz 27. zagra w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Oczywiście na tej mapie są także Świebodzice. W naszym mieście już po raz osiemnasty odbędzie się Finał WOŚP. Tradycyjnie w tym dniu sercem miasta stanie się hala OSiR oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, gdzie mieszkańcy będą mogli korzystać z wielu atrakcji, jednocześnie przekazując środki finansowe na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Na ulicach pojawią się wolontariusze wraz z osobami towarzyszącymi, którzy będą zbierać pieniądze na ten szczytny cel, będzie ich około trzystu – podkreślają organizatorzy finału w Świebodzicach.

13 stycznia 2019 r. świebodzicki sztab WOŚP zaprasza na:

– Moto WOŚP : Sudety Offroad – przejazdy samochodami terenowymi oraz Wyższa Szkoła Jazdy pod okiem instruktorów (poślizgi, parkowanie i wiele innych)

– Wataha 71 – warsztaty ze street hokeja

– pomagamy i uczymy ratować pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej

– zbiórka krwi w godz. 11:00-16:00 – hol Szkoły Podstawowej nr 2

– Miejska Biblioteka dla WOŚP (10:00-16:00,ul. Świdnicka 15)

– Klub AMEOLI i łucznicy

– Dmuchane zamki

– Towarzystwo Lotnicze Świebodzice

– Fabryka Motyli Szczęścia – bicie rekordu na najdłuższy ogon latawca

– Formacja ASG DrużYna Braci i ich atrakcje

– Szczep Harcerski ZHP Imago – kącik zabaw dzieci

– MKS Victoria Świebodzice gry i zabawy piłką nożną

– Klub Młodego Odkrywcy

– Bractwo Białe Lwy

– Punkt medyczny za serduszko – Poradnia „SALMED”

– Serduszkowe Kiermasze Rozmaitości

– Anielskie stoisko

– Stoisko – „Pod słodką babeczką”

– Niezapominajkowe słodkości

– Kawiarenka pod serduszkiem

– Coś na ząb – kawa, herbata, tosty, ciasta, gofry

– Seniorzy – Seniorom, stoisko domowych wypieków

– Świat kawy i herbaty

– Prosto z poligonu – grochówka, pajda chleba; bar sałatkowy

Bezpośrednie relacje z WOŚP na fanpage’u szkoły: www.facebook.com/gmnr2

Scena ARTYSTYCZNA

Blok artystyczny od 12:30 do 20:00 hala OSiR Świebodzice ul. Mieszka Starego 6.

Walim

Sztab WOŚP Walim  zebrał już 3296,00 zł dzięki licytacjom na Charytatywni Allegro i ta kwota nadal rośnie!

– Na aukcjach internetowych, jak co roku, wystawiamy pod młotek tytuł Kasztelana Zamku Grodno. W roku ubiegłym ten zaszczytny tytuł otrzymał pan Zbigniew Skorupa z Brzegu Dolnego, licytując zamek za kwotę ponad 2500 zł. Mamy też atrakcje dla miłośników sportów motorowych. Na charytatywni.allegro można wylicytować udział w 4 rajdach organizowanych przez Walim Rajdowy z numerem startowym 1 oraz udział w jednym z rajdów na fotelu pilota legendarnym Fordem Sierra Cosworth – repliką rajdówki śp. Mariana Bublewicza. Ponadto można wylicytować suknię ślubną, którą przekazała nam mieszkanka gminy. Sztab działa cały czas, ale finał oczywiście 13 stycznia! Zapraszamy do Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu od godziny 9.00 – wtedy nastąpi otwarcie i wyjście wolontariuszy, od godz. 9.30 przygotowaliśmy Akcję „Kup zabawkę”, które będzie trwała aż do końca dnia. O 13.00 zapraszamy łasuchów na pyszne ciasta, o które jak zawsze zadba Publiczna Szkoła Podstawowa w Walimiu, a o godz. 14.00 przed Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu usłyszeć będzie można ryk silników rajdowych potworów, wspierającej od lat Wielką Orkiestrę Pomocy Świątecznej grupy Walim Rajdowy oraz zaprzyjaźnionych kierowców rajdowych. Przejażdżka Mitsubishi Lancer Evo to nic trudnego, wystarczy wrzucić kasę do puszki i jazda. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich na licytację gadżetów WOŚP i nie tylko, a całość zakończymy „Światełkiem do nieba” o godz. 18.30. Sztab w Walimiu przyłączył się do akcji niestrzelania petardami i sztucznymi ogniami, dlatego w tym roku, światełko do nieba zabłyśnie w postaci zimnych ogni – wyjaśnia Paweł Brzozowski, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

(RED)

Aby kontynuować zaakceptuj korzystanie z plików Cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close