https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Największy turniej mikołajkowy w Polsce

Przed nami 8 Mistrzostwa Dolnego Śląska w Taekwondo, które są zaliczane do Rankingu Polskiej Federacji Taekwondo oraz Pucharu Polski. Zawody rozpoczną się 5 stycznia o godz. 10.30 w hali OSiR w Świebodzicach.
 
– Rok temu w Świebodzicach rywalizowało 478 zawodników z całej Polski, co stawia te zawody jako jedne z największych, jak nie największe zawody regionalne w Polsce. W tym roku możemy przekroczyć liczbę pół tysiąca uczestników – mówi Rajmund Felusiak, prezes Klubu Taekwondo Taipan, który jest organizatorem turnieju.
W 2019 roku najmłodsi uczestnicy świebodzickiego turnieju mają… 4 lata!
– Młodzicy młodsi, bo i nich mowa, rozpoczną swoje konkurencje o godz. 10.30. Młodzicy przystąpią do rywalizacji około godziny 12 30, kadeci około godz. 14.30. W zmaganiach 11, 12 i 13-latków widzowie zobaczą walki układy i techniki specjalne. A najstarszych zawodników zobaczymy około godz. 15.30 – również super seniorów, czyli osoby po 35 roku życia. Szczegółowy harmonogram turnieju będzie znany tuż przed zawodami, bo jest on uzależniony od liczny zawodników w poszczególnych kategoriach. Oczywiście traktujemy tę imprezę jako wspaniałą zabawę, bo tak zaczęliśmy organizować turniej mikołajkowy 8 lat temu, choć dzisiaj to już poważna impreza. Dzieci mogą powalczyć o wspaniałe, odlewane medale, będą również drobne upominki mikołajkowe. Zawody planujemy zorganizować aż na 12 matach, aby wszystko sprawnie przebiegało. Wstęp dla widzów jest bezpłatny. A dziś wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom i sympatykom naszego klubu życzę pełnych miłości i spokoju świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowy Rok przyniesie Wam tę odrobinę szczęścia, która sprawi, że wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem – dodaje Rajmund Felusiak (5 dan, jeden z najwyższych stopni mistrzowskich w Polsce).
(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty