https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jaworowi Ludzie we Wrocławiu

Przed nami Wrocławskie Targi Dobrych Książek, podczas których będzie okazja do spotkania z Joanną Żak-Bucholc, autorką powieści Jaworowi ludzie. Rzecz o czasach Bolka II świdnickiego.
Spotkanie z Joanną Żak-Bucholc zostało zaplanowane na sobotę, 1.12.2018 w godz. 14.00-15.00. Natomiast w godzinach 15.30-16.30 autorka będzie podpisywała powieść „Jaworowi ludzie. Rzecz o czasach Bolka II świdnickiego” na stoisku Oficyny Wydawniczej ATUT.
„Jaworowi ludzie” to swoisty hołd, jaki autorka składa bohaterom epoki Bolka II Małego (świdnickiego). Ludziom często zapomnianym, którzy żyli i budowali kulturowe dzieło, jakie – już tylko we fragmentach – jeszcze dziś możemy podziwiać na terenach dawnego księstwa świdnicko-jaworskiego. Ta wyprawa do czasów średniowiecza jest z jednej strony bardzo realistyczna, ponieważ znajdziemy w książce historyczne wydarzenia, z drugiej zaś strony to podróż magiczna, przepełniona średniowieczną symboliką i tajemniczością. W opinii wielu czytelników książka jest ważną pozycją w procesie budowania tożsamości historycznej mieszkańców nie tylko Dolnego Śląska.
(MB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty