Lepsi od Chrobrego

Pierwszy mecz przed własną publicznością zakończył się w czterech setach na korzyść siatkarzy MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych. Mecz na szczycie obfitował w wiele atrakcyjnych dla kibiców zagrań, najbardziej zacięty była trzecia partia spotkania, którą na przewagi wygrali podopieczni Janusza Bułkowskiego.

Po pierwszym secie trudno było wyłonić zdecydowanego faworyta. Walka toczyła się punkt za punkt i dopiero pod koniec wałbrzyszanom udało się uzyskać przewagę oraz wygrać 25:21. W drugim secie wałbrzyszanie grali, jakby im odcięto prąd. Zmotywowany Chrobry od początku zdobył 7 punktów przewagi, której nie oddał do końca seta, a wałbrzyszanie nie potrafili odnaleźć się ani w ataku, ani tym bardziej w obronie. W trzecim secie Chrobry poszedł za ciosem, odskakując na kilka oczek. Trener Janusz Bułkowski uspokoił siatkarzy, którzy w porę zdołali się otrząsnąć. Przegrywając 16:20 nie tylko doprowadzili do remisu, ale po zaciętej końcówce wygrali seta 27:25. Czwarta partia pojedynku nie sprawiła MKS-owi problemów. Wyrównana walka toczyła się do stanu 6:6. Potem wałbrzyszanie wspomagani przez publiczność systematycznie punktowali głogowian, wygrywając czwartego seta 25:15 i cały mecz 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany atakujący MKS – Adrian Bocianowski.