Pobiegli na Rogowiec

30 września po raz czwarty na szczycie Rogowca zakończył się bieg organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy oraz Gminę Głuszyca. Zawodnicy zmierzyli się z wymagającą trasą, jednak sportowa atmosfera i dobry humor nikogo nie opuszczał.

Uphhill Rogowiec zgromadził na starcie 73 zawodników, którzy pokonali siedmiokilometrową trasę i 643 metry przewyższeń. Bieg na szczyt z ruinami najwyżej położonego zamku w Polsce (870 m. n.p.m.) oferował wszystko, co biegacze górscy lubią najbardziej – długie i strome podbiegi oraz ostre zbiegi. Wytchnieniem i nagrodą w czasie drogi były niesamowite górskie panoramy. Zwycięzcą IV biegu Uphill Rogowiec został Czech Andrzej Penc ze Starostina, który ukończył bieg z czasem 40:41.5. Drugi był Adam Bednarz ze Złoczewa z czasem 41:48.8. Miejsce trzecie wywalczył świdniczanin Patryk Bryłkowski z czasem 42:00.2. Wśród kobiet najszybciej dystans pokonała Ewa Błauciak z Tarnowa (ZGBF) z czasem 51:21.9. Drugą panią na mecie była Joanna Hoja z Wałbrzycha (Alpin Sport Team) z czasem 52:01.9. Trzecie miejsce wśród kobiet zdobyła Aleksandra Bocheńska z Wrocławia (Pro-Run Wrocław) czas 55:19.0. Najlepszą zawodniczką z Głuszycy została Sabina Jelewska, a najlepszym głuszyczaninem – Mariusz Kostasz.
Po starcie dorosłych zawodników Fundacja Jawor i pracownicy Centrum Kultury w Głuszycy oraz wolontariusze przeprowadzili zawody biegowe. Dodatkowo uczennice Gimnazjum Publicznego w Głuszycy -Zuzia Bogdan, Ania Derdzikowska oraz  Kamila Jasińska malowały buźki młodym biegaczom.
Warto wspomnieć, że imprezą towarzyszącą Upillowi Rogowiec był Electro Bike Tour Głuszyca.