https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rozwój, jakość i pozytywna energia

Rozmowa z Iwoną Krawczyk, Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego.
 
Mieszkańcy Aglomeracji Wałbrzyskiej spotykają Panią często w swoich miejscowościach, ale niewiele o Pani wiedzą…
Iwona Krawczyk: – Jestem Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego i odpowiadam za rozwój regionalny, mienie województwa, sport, turystykę oraz Instytut Rozwoju Terytorialnego i Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Od 8 lat jestem radną Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Współprzewodniczyłam Komitetowi Sterującemu ds. Strategii Rozwoju Dolnego Śląska 2030, co przełożyło się wpisaniem Strategii Sudety 2030 jako dokumentu, który wyznacza najważniejsze przedsięwzięcia na naszym obszarze do realizacji i finansowania m.in. ze środków województwa. Poza tym jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w zakresie Skuteczny Menedżer Nowoczesnej Firmy. W przeszłości pracowałam jako nauczyciel i dyrektor szkoły.
 
A prywatnie?
– Jestem mamą dwojga dzieci oraz babcią rozpieszczającą swojego ukochanego 9-letniego wnuka. Poza tym jestem zagorzałym kibicem naszych dolnośląskich sportowców.
 
Co jest dla Pani ważne w pracy i życiu?
– Przede wszystkim człowiek. I pozytywna energia do działania z ludźmi oraz dla ludzi, będąca odzwierciedleniem doboru właściwych słów, projektów, narzędzi i instrumentów gwarantujących dalszy rozwój, dająca poczucie satysfakcji z aktywnego uczestnictwa w zachodzących zmianach. Ważna jest pasja oraz zdolność planowania i konsekwentnego realizowania celów z myślą o mieszkańcach regionu. Za tym idzie planowanie i działanie strategiczne, którego celem jest zniwelowania zarówno dysproporcji rozwojowych, jak i wykluczenia komunikacyjnego naszego regionu.
 
Czym jeszcze zajmuje się Pani w swojej pracy?
– Aktywnie brałam udział w tworzeniu strategicznych dokumentów dla Dolnego Śląska: Strategii Rozwoju Dolnego Śląska 2030, uchwał antysmogowych, polityki rowerowej czy zainicjowanym przeze mnie Programie Rozwoju Sportu na Dolnym Śląsku. Promuję walory gospodarcze i inwestycyjne naszego regionu. Z sukcesem uczestniczę w staraniach samorządów o dofinansowanie inwestycji drogowych, wodno-kanalizacyjnych, termo-modernizacyjnych, zakupie nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu do naszych placówek medycznych, czy budowie nowych obiektów sportowych i turystycznych. Wspieram gminy, kluby, stowarzyszenia i fundacje w pozyskaniu środków na remonty obiektów sportowych, zabytków oraz organizację wydarzeń zarówno o charakterze lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Przykładami są Siatkarska Liga Narodów Kobiet w Wałbrzychu, Mistrzostwa Europy w Biathlonie i IBU Cup Biathlon w Dusznikach Zdroju, Mistrzostwa Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Strzegomiu.
 
W Pani ustach często pojawia się słowo rozwój…
– Jako nauczyciel i samorządowiec z wieloletnim stażem wiem, że rozwój jest gwarantem poprawy warunków życia. Dlatego reaktywowałam Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej, z którego w latach 2016-2018 zrealizowano 63 projekty o wartości 16 mln zł. Pomogliśmy gminom w realizacji najpotrzebniejszych zadań, a pieniądze trafiły między innymi do gmin: Głuszyca, Boguszów-Gorce, Szczawno-Zdrój i Jedlina-Zdrój. Z kolei Program Rozwoju Sportu na Dolnym Śląsku Program określa najważniejsze cele i działania związane z rozwojem kultury fizycznej i sportu na Dolnym Śląsku na lata 2018 – 2020 z ukazaniem możliwości wsparcia finansowego z różnych źródeł. Oparty jest na czterech solidnych filarach: nowoczesnej, dobrze zagospodarowanej infrastrukturze, szerokiej gamie dyscyplin sportowych w ramach sportu powszechnego i rekreacyjnego, silnym sporcie profesjonalnym. Do 2020 roku powinniśmy zainwestować blisko 300 mln zł. Oczywiście stawiam na zrównoważony rozwój naszego regionu, czyli obejmujący wszystkie dziedziny życia i dlatego dwoma rękami podpisuję się pod stworzoną przez 107 samorządowców Strategią Rozwoju Sudety 2030. Ta strategia daje możliwość pozyskania środków unijnych w i wyznacza kierunki naszego rozwoju.
 
Materiał jest sfinansowany i pochodzi z KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty