https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zbudują pływalnię

– Dzięki intensywnym staraniom, jesteśmy w pilotażowym programie budowy przyszkolnych pływalni Dolnośląski Delfinek. Równocześnie z prowadzonymi inwestycyjnymi procedurami formalno-prawnymi, pozyskaliśmy ponad trzy miliony złotych dotacji co umożliwia rozpoczęcie budowy już w 2018 roku – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna Zdroju.
 
Przypomnijmy: pod koniec ubiegłego roku Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski z wicemarszałek Iwoną Krawczyk wręczyli burmistrzowi Markowi Fedorukowi promesę na budowę krytej pływalni, która powstanie przy kompleksie oświatowo-sportowo-rekreacyjnym przy ul.Słonecznej.
– Podstawowymi użytkownikami basenu mają być przedszkolaki i uczniowie klas 1-6, którzy będą korzystać z delfinka w ramach zajęć szkolnych. Niecka basenowa została zaprojektowana tak, by w jednym czasie mogła z niej korzystać cała klasa, czyli grupa do 30 osób. Po godzinach lekcyjnych, w czasie weekendów, ferii i wakacji pływalnia będzie dostępna także dla wszystkich mieszkańców oraz dla kuracjuszy. Koncepcja Delfinków powstała po wnikliwych analizach i konsultacjach ze specjalistami od budowy basenów, trenerami pływania i ekonomistami. W efekcie powstała koncepcja modelowego obiektu, który z jednej strony pozwalałby na swobodną naukę pływania i podstawowe treningi pływackie, a z drugiej łączył niskie koszty inwestycyjne z minimalnymi wydatkami na utrzymanie. Projekt zakłada 4-torową nieckę basenową o szerokości 8,5 m, długości 16,67 m oraz głębokości wynoszącej od 0,9 m do 1,35 m. Szczawieński Delfinek będzie posiadał także brodzik dla dzieci, jakuzzi oraz niezbędną infrastrukturę sanitarno-szatniową. W planach także połączenie pływalni za pomocą łącznika z istniejącą halą sportową i przyszłym budynkiem szkolnym. Zaproponowane wymiary „delfinków” pozwalają nie tylko na pływanie rekreacyjne, ale również na prowadzenie szeregu innych zorganizowanych zajęć rekreacyjno- sportowych: koszykówkę wodną, siatkówkę wodną, aquaaerobic, aquastep i rowery wodne. Dodatkowo basen będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych, a to otwiera możliwość prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych takich jak np. hydroterapia metodami Bad Ragaza i Halliwicka. Planowane zakończenie budowy to rok 2020, a łączny koszt ok. 9 mln zł – podkreśla burmistrz Marek Fedoruk.
(AG)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty