Rekordowy XIX Toyota Półmaraton Wałbrzych

Za nami XIX Toyota Półmaraton Wałbrzych! Bieg z pewnością zostanie zapamiętany przez uczestników jako niezwykle wymagający. Sporym utrudnieniem był 30-stopniowy upał. Nie zniechęciło to jednak biegaczy i na linii startu stawiło się ponad 3000 osób – najwięcej w historii organizacji półmaratonu w Wałbrzychu! Zawody wygrał Silas Mwetich z Kenii, a drugi był jego rodak Ngeno Isaac Kimutai. Trzecie miejsce zajął Wojciech Kopeć z Olsztynka. Wśród kobiet triumfowała Białorusinka Katsiaryna Ptashuk, drugie miejsce na podium zajęła Ukrainka Yulia Diatlova, a trzecie reprezentantka Węgier Zita Kacser. W tym roku w biegu wziął udział gość specjalny, czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, który objął imprezę patronatem honorowym. Nagrodę główną w loterii – samochód Toyota Aygo otrzymał Adam Nosal z miejscowości Kietrz.