https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wzmacniają się i wygrywają

Trener Kamil Jasiński dokonał wyboru zawodniczek, które będą reprezentować AZS PWSZ Wałbrzych podczas Europejskich Igrzysk Studentów w futsalu kobiet. Do portugalskiej Coimbry poleci 12 piłkarek.
 
Są to bramkarki Patrycja Urbańska i Jagoda Sapor oraz zawodniczki z pola: Małgorzata Mesjasz, Jagoda Szewczuk, Marcjanna Zawadzka, Dominika Dereń, Anna Rędzia, Julita Głąb, Katarzyna Rozmus, Monika Kędzierska, Oliwia Rapacka, Karolina Ostrowska. Dopiero na miejscu wałbrzyszanki poznają swoje rywalki w grupie. Pierwszy mecz 22.07. W futsalu zagra na EIS również UJ Kraków, aktualny mistrz i ubiegłoroczny wicemistrz akademicki (Wałbrzych przed rokiem był mistrzem, teraz jest wicemistrzem).
A zgodnie z przedsezonową „tradycją” AZS PWSZ, co roku jednym ze sparingpartnerów wałbrzyskich piłkarek jest ekstraligowy rywal – Olimpia Szczecin. Nie inaczej było i tym razem. W pierwszym w okresie przygotowawczym meczu kontrolnym AZS PWSZ w Żaganiu pokonał Olimpię 3:0. Dwa pierwsze trafienia, jeszcze przed przerwą, zaliczyła wracająca po kontuzji Klaudia Miłek. Natomiast wynik zamknęła Julia Kowalczyk. Trener Kamil Jasiński miał w Żaganiu do dyspozycji 17 zawodniczek i wszystkie pojawiły się na murawie. W gronie tym znalazły się kolejne piłkarki testowane przez wałbrzyski zespół. Miejmy nadzieję, że za trzy tygodnie wałbrzyszanki w Szczecinie na inaugurację sezonu spiszą się równie dobrze.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj