https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Początek wakacji na Podzamczu

Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu, tradycyjnie już przygotował bogatą ofertę zajęć na okres letni.
 
Ich początek to zabawy i zajęcia edukacyjne pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Zorganizowano spotkanie z przedstawicielkami Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu. Omówiono zasady bezpiecznego wędrowania, przestrzegania higieny osobistej oraz problematykę różnego rodzaju uzależnień. Dzieci uprzedzone zostały o zagrożeniach spowodowanych kontaktem z barszczem Sosnowskiego, ukąszeniem przez żmije oraz wskazano na sposoby obrony przed kleszczami. Z kolei podczas spotkania z funkcjonariuszką policji mówiono m.in. o bezpiecznym korzystaniu z internetu, ze szczególnym uwzględnieniem portali społecznościowych. Na terenie OSK goszczono strażaków, którzy zademonstrowali działanie sprzętu ratowniczego.
Zorganizowano wycieczkę na lotnisko w Świebodzicach, podczas której zapoznano uczestników z różnymi modelami szybowców, a w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej dzieci poznały zabytkowy tabor kolejowy, np. stare lokomotywy oraz parowe walce drogowe.
Prace wykonane podczas zajęć plastycznych, będą brały udział w konkursie „Bezpieczne i aktywne wakacje” oraz „Kolorowe osiedle”. Rozegrano turniej bilardowy oraz multimedialne rozgrywki piłkarskie na konsoli Xbox. Atrakcji nie zabraknie też w kolejnych wakacyjnych dniach.
(BAS)
 
Uczestnicy wakacji z OSK na lotnisku w Świebodzicach.

REKLAMA

Kliknij tutaj