https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

ZUS dla nauczycieli

– Jeśli jesteś nauczycielem i musisz podjąć decyzję o przejściu na nauczycielską emeryturę – to zaproszenie jest dla Ciebie. Tylko do końca sierpnia masz czas na złożenie wniosku! – przypomina Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.
 
– Pamiętaj, bo to bardzo ważne żeby wniosek złożyć przed końcem wakacji. Jeśli tego nie zrobisz, otrzymasz emeryturę na powszechnych zasadach tzn. z pominięciem Karty Nauczyciela. Ta zaś może być niższa. Jeśli masz pytania lub wątpliwości czy to świadczenie jest dla ciebie przyjdą na Dzień Otwarty, który specjalnie dla ciebie organizujemy w poniedziałek 9 lipca. Prawo do emerytury nauczycielskiej (art. 88 Karty Nauczyciela) mają wszyscy nauczyciele urodzeni po 1948 r.
W drugi poniedziałek lipca we wszystkich placówkach ZUS na całym Dolnym Śląsku w godzinach 8.00 – 18.00 konsultanci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą udzielali porad i indywidualnych konsultacji. Nauczyciele będą mogli także od razu złożyć wniosek o emeryturę.
Dla nauczycieli, we Wrocławiu zorganizowane zostanie seminarium (9 lipca 2018 r., godz. 9.00), poświęcone zagadnieniom merytorycznym w zakresu systemu emerytalnego. W spotkaniu mogą wziąć udział pedagodzy z całego województwa. Spotkanie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Oddział we Wrocławiu (ul. Pretficza 11, sala 239, I piętro) poprowadzą naczelnicy wydziałów emerytalno-rentowych wrocławskiego Oddziału ZUS –  eksperci w zakresie przepisów systemu emerytalnego. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali – na seminarium obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 71 06 06 377 w godz. 13.00-15.00.
(RED)
zus nowe logo

REKLAMA

Kliknij tutaj