Jubileuszowa setka

Sudecka Setka w Boguszowie-Gorcach z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i przyciąga coraz większą liczbę zawodników. W tym roku, na starcie 30 – jubileuszowego biegu, we wszystkich kategoriach stanęło 550 osób z całej Polski.

Zawodników startujących o godz. 22.00 z najwyżej położonego w Polsce boguszowskiego Rynku do walki zagrzewali licznie zgromadzeni kibice i mieszkańcy miasta, a pierwsze metry nocnego biegu oświetlały im rozbłyskujące na niebie sztuczne ognie. Były emocje, ostatnie naciąganie mięśni i runda honorowa wszystkich zawodników wokół Rynku.
Zwycięzcą tegorocznej, jubileuszowej Sudeckiej 100 został w brawurowym stylu zawodnik z Czechowic-Dziedzic – Piotr Skwarek, który pokonał dystans 100 km w czasie 8:49:39. Na drugim miejscu uplasował się Robert Faron z Zalesia z czasem 8:51:46, a trzeci był Marek Swoboda z Głuszycy z czasem 9:17:51. Najlepszy boguszowianin to Alan Dobrowolski, który zajął czwarte miejsce, pokonując dystans w 9:17:53. Wśród pań najszybsza była Joanna Lorenc z Wąsosza z czasem 10:50:26. Drugie miejsce zajęła Dagmara Binarsch z Gniezna (11:38:59) , a trzecia była Marlena Nowacka z Piasków Wielkopolskich (11:40:17).
Maraton (42 kilometry) najszybciej przebiegł Miłosz Szcześniewski z Krakowa z czasem 3:22:54, na drugim miejscu był Paweł Białek ze Świebodzic (3:31:35), a na trzeciej pozycji uplasował się Bartłomiej Wojsław z Marcinowic (3:42:57). Na tym dystansie wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Anna Heneczkowska z Kamionek (4:20:34), drugie miejsce zajęła Zofia Adamska ze Złotnik (4:23:59), a trzecia była Joanna Hoja z Wałbrzycha (4:24:30).
Klasyfikacje prowadzono także na dystansie 72 km, gdzie pierwsze miejsce zajął Łukasz Dziądziak z Oławy z czasem 7:14:27, drugie Andrzej Szczepański z Zielonej Góry (7:14:55), natomiast trzecie Cezary Budzeń z Wrocławia (8:14:54). Z pań pierwsza na tym dystansie zameldowała się Ewa Majer z Dobczyc (7:16:18), przed Eweliną Majerską z Tychów (9:24:19) i Magdaleną Woźną z Zielonej Góry (9:56:46). Tuż za podium, na czwartej pozycji uplasowała się boguszowianka Marzena Szczegielniak (11:06:05).
Szczegółowe wyniki jubileuszowej 30 Sudeckiej Setki w różnych kategoriach dostępne są na stronie:  http://wyniki.datasport.pl/results2568/.
Ponadto z okazji 30. jubileuszowej Sudeckiej Setki ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat pod hasłem „Sudecka 100 – oczyma widza”. W konkursie wzięło udział 62 młodych artystów z Czarnego Boru, Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc. Nagrody i dyplomy zwycięzcom w poszczególnych kategoriach podczas otwarcia Sudeckiej 100 wręczały przewodnicząca Rady Miejskiej Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska oraz Monika Nieruchalska z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.