https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ekologicznie i rodzinnie

– Czwarty raz wracamy do Parku Sobieskiego w Wałbrzychu z jeszcze większym Piknikiem Ekologicznym, jeszcze większą liczbą atrakcji, rodzinnymi konkursami. Będzie zdrowo, ekologicznie, rodzinnie, wałbrzysko – zachęca Aldona Ziółkowska – Bielewicz, organizator imprezy.
 
– Trzy Rodzinnie Pikniki Ekologiczne są za nami i przyszedł czas na kolejny – teraz jeszcze większy. Po pierwsze – będziemy nie tylko w ogrodzie różanym, ale także w pobliżu hali lekkoatletycznej. Po drugie będzie jeszcze bardziej ekologicznie. Fotowoltaika, a w zasadzie wszystkie odnawialne źródła energii, po tym spotkaniu nie będą stanowiły już żadnej tajemnicy. Do tego będziemy mieli okazję dowiedzieć się, sprawdzić jak w ekologiczny sposób ogrzewać dom/mieszkanie, jakie samochody wybierać, aby były najmniejszym obciążeniem dla środowiska. Nie zabraknie też ekologicznych przekąsek, stoisk z ekologicznymi produktami. W czasie pikniku segregujemy odpady – te, które powstaną w jego czasie – tego dnia szukajcie kolorowych worków/pojemników w Parku Sobieskiego – mówi Aldona Ziółkowska – Bielewicz.
Piknik jest ekologiczny ale i rodzinny – oznacza to, że każdy, niezależnie od wieku, znajdzie dla siebie coś interesującego. Dla lubiących ruch: zumba, joga, bieg, pokaz rowerów górskich, taniec i wiele innych.
– Będą także warsztaty budowania zabawek z rzeczy, które pewnie uznalibyśmy w innym przypadku, za coś nie potrzebnego, jak butelki, puszki, kartony. Jak zrobić kosmetyki naturalne samemu? Też będziemy mogli tego spróbować, zobaczyć. Warsztaty bębniarskie na – a jakże inaczej – ekologicznych bębnach. I jeszcze koncerty, hip-hop, zabawy, quizy… Będzie się działo! Dla najmłodszych bezpłatnie dmuchańce przez cały czas trwania pikniku. Będą – jak co roku – konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Ponownie w tym roku do wygrania rower. Warto, a nawet trzeba przypomnieć, dlaczego Park Sobieskiego. W centrum miasta, zielonego Wałbrzycha, rozpościera się park, który odzyskał dawny blask po niedawanej modernizacji i brakuje w nim tylko mieszkańców, którzy jeszcze chętniej będą odwiedzać to miejsce. I stąd inicjatywa prezydenta Romana Szełemeja, aby w tym miejscu spotkać się na ekologicznym wydarzeniu. Od czterech lata towarzyszą w organizowaniu pikniku najbardziej ekologiczne firmy – naszym zdaniem i nie tylko – jakie są w Wałbrzychu. Na stoiskach TTMP, Toyoty Tsusho Europe, POLST będziemy mogli dowiedzieć się na czym m.in. polega zrównoważony rozwój, odpowiedzialny biznes. Zapraszamy 16 czerwca 2018 roku – sobota – od godziny 11.00 do 18.00 – dodaje organizatorka pikniku.
(AZB)
piknik w sobieskim

REKLAMA

Kliknij tutaj