https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Górale na start

9 i 10 czerwca Park im. Jana III Sobieskiego stanie się areną zmagań kolarzy górskich. Impreza Górale na Start wrosła już na stałe w krajobraz wydarzeń sportowych w Wałbrzychu, a sam wyścig jest uznawany przez zawodników i kibiców za najlepszą imprezę tego rodzaju w Polsce.
W sobotę od godziny 10:00, jako preludium przed głównymi wyścigami weekendu, odbywały będą się wyścigi dostępne dla każdego- zarówno dla dzieci od 1 roku życia jak i dla amatorów i mastersów- bez ograniczeń wiekowych. Dla obecnych przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, a partnerzy wyścigu- „Nexelo- części i akcesoria rowerowe” zapewniają dodatkowe szanse na zdobycie nagród w konkursach dla uczestników (sobota) i kibiców (niedziela).
W tym roku po raz kolejny niedzielne wyścigi w ramach imprezy Górale na Start, jako jeden z dwóch wyścigów w Polsce, posiadają klasę międzynarodową UCI. W związku z tym, do Wałbrzycha zawitają reprezentacje najlepszych polskich ekip zawodowych, klubów młodzieżowych oraz zagraniczne drużyny z Rosji, Meksyku i Czech. Międzynarodowa obsada gwarantuje widowisko, ze względu na to, że impreza jest jedną z pierwszych na których zawodnicy mogą zdobyć cenne punkty przybliżające ich do startu w Igrzyskach Olimpijskich. Kwalifikacje do IO w Tokio 2020 trwają od 28 maja i okazji do zdobycia punktów nie było zbyt wiele. Dodatkowo, jak co roku niedzielne wyścigi stanowią edycję Pucharu Polski MTB. Na starcie oprócz zagranicznych gości pojawią się: Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe)- aktualny Mistrz Polski, Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), Filip Helta (SGR Specialized)- mieszkający w Boguszowie-Gorcach wychowanek Klubu Kolarstwa Wałbrzych- i te nazwiska będą w gronie faworytów do zwycięstwa w kategorii Elita. W kategorii Kobiet o zwycięstwo będą walczyć: Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) oraz olimpijka Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe), ale młodsze i głodne sukcesów zawodniczki na pewno będą starały się im to zadanie utrudnić.
Równie widowiskowego ścigania można spodziewać się w młodszych kategoriach wiekowych, duża liczba zgłoszonych zawodników gwarantuje emocje dla kibiców. Elita Kobiet rusza na trasę o godzinie 13:30 a Elita Mężczyzn o godzinie 15:00, młodsze kategorie będą zmagać się z trasą od godziny 10:00.
Na trasie obecne są naturalne i sztuczne przeszkody, o których pokonaniu przeciętny śmiertelnik może tylko pomarzyć. W sercu trasy, na najbardziej spektakularnym elemencie technicznym Rock Garden usytuowana będzie strefa kibica na której muzyka oraz komentarz na żywo będą uatrakcyjniać już i tak niebanalne widowisko. Dodatkowa Premia Lotna Nexelo- czyli żywa gotówka do zgarnięcia dla najszybszych zawodników Elity na początku rywalizacji- spowoduje dynamiczne, atrakcyjne ściganie już od samego początku wyścigu.
(KKW)
gorale na start 2018

REKLAMA

Kliknij tutaj