https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

4X Pro Tour w Szczawnie Zdroju

Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój jest organizatorem jednej z edycji „4X Pro Tour – Round 2 UCI 2” – Międzynarodowych Zawodów Kolarskich MTB w konkurencji 4X – Four Cross. Zawody odbędą się 19 maja. Edycje zawodów odbywają się także w Winterbergu (NIEMCY), Fort William (SZKOCJA) i Jabloncu (CZECHY).
W Szczawnie-Zdroju na Słonecznej Polanie istnieje jeden z najpiękniejszych torów 4X nie tylko w Polsce, ale w Europie i jest miejscem chętnie odwiedzanym przez kolarzy zarówno z terenu naszego kraju, jak również z Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii. W ubiegłych latach udawało się organizować na nim imprezy najwyższej rangi, na które przyjeżdżały kolarskie gwiazdy z Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. W 2017 r. po dwóch latach przerwy odbyły się tutaj Mistrzostwa Polski.
W tegorocznej imprezie, edycji zawodów w Szczawnie-Zdroju, poza zawodnikami najwyżej sklasyfikowanymi na świecie, wezmą udział także amatorzy, którzy znają to miejsce i chętnie tutaj trenują. Podczas każdej edycji, w każdej rundzie czterech zawodników ściga się obok siebie na trudnej technicznie, ale bardzo widowiskowej trasie, dwóch pierwszych zawodników przechodzi do kolejnych rund, aby zmierzyć się docelowo w finale.
Konkurencja 4X jest bardzo widowiskowa i każdorazowo gromadzi tysiące kibiców. Każda edycja jest dużym wydarzeniem medialnym i sportowym. Wszystko dzieje się przy muzyce i aplauzie kibiców. Finały rozgrywane będą po zmroku, co dodatkowo doda imprezie wyjątkowego charakteru i atmosfery. Z racji rangi imprezy spodziewamy się nie tylko najlepszych polskich sportowców, ale także najlepszych zawodników świata.
(RED)
Szczawno-Zdroj_Protour
 

REKLAMA

Kliknij tutaj