https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Młodzicy zagrają o medale

Młodzicy TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych wzięli udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w piłce siatkowej chłopców, który odbył się w Nowym Sączu. Dwa zwycięstwa i jedna porażka pozwoliły wałbrzyszanom zająć drugie miejsce i awansować do turnieju finałowego.
 
W sobotę podopieczni trenera Dariusza Ratajczaka rozegrali dwa mecze. W samo południe zmierzyli się z drużyną Serbinów Biała Podlaska i pewnie wygrali 2:0 (25:15, 25:9). A o godz. 18:00 spotkali się z drużyną gospodarzy Dunajec Nowy Sącz. Gospodarze okazali się lepszą drużyną i młodzicy Chełmca przegrali 0:2 (25:18, 25:12).
– W niedzielę o godz. 10:00 stawiliśmy się w hali pełni nadziei, mocno skupieni i skoncentrowani na tym, aby zagrać mecz, w którym stawką był awans do finałów mistrzostw Polski. Spotkanie to rozegraliśmy z drużyną MKS Andrychów i Wygraliśmy 2:0 (25:18, 25:16). Ta wygrana dała nam II miejsce w grupie i awans do finałów.
Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. SPKS Dunajec Nowy Sącz (awans do finałów)
  2. TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych (awans do finałów)
  3. MKS Andrychów
  4. UKS Serbinów Biała Podlaska.

W całym turnieju zostało wyróżnionych dwóch naszych najlepszych zawodników. Dominik Płużka został uznany za najlepszego przyjmującego turnieju, a Miłosz Baran za najlepszego atakującego turnieju. Dziękujemy kibicom i rodzicom za wsparcie na miejscu, jak i podczas relacji na naszym na Facebooku. Jesteśmy wśród 8 najlepszych drużyn w Polsce! W dniach 11-13 maja w Dębicy odbędzie się Finał mistrzostw Polski Młodzików, w którym powalczymy o jak najwyższe miejsce. Będziemy tam rywalizować z drużynami: Jastrzębski Węgiel, LMKS Żak Espadon Pyrzyce, UKS Sparta AGH Kraków, UMKS MOS Wola Warszawa, Trefl Gdańsk, KS Gwardia Wrocław oraz SPKS Dunajec Nowy Sącz – relacjonują Przemysław Szymków i Marcin Ziemniak.
Skład TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych:
trenerzy: Dariusz Ratajczak i Mariusz Jerzyk
zawodnicy: Dominik Płużka (kapitan), Oskar Suchowolak, Michał Jerzyk, Maciej Galara, Wiktor Mordarski, Dawid Szymków, Dawid Witek, Szymon Mikołajczyk, Hubert Laszkiewicz, Miłosz Baran, Oliwier Mroziński, Michał Heral, Szymon Ziemniak, Jakub Szwed, Filip Natkaniec.
(RED)
chelmiec mlodzicy polfinal

REKLAMA

Kliknij tutaj