https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pokazali wielkie serce

 
Zgodnie z zapowiedzią sprzed trzech lat, 21 kwietnia 2018 r., w Starych Bogaczowicach obył się trzeci Koncert Charytatywny na rzecz Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu. Dzięki wielkiej hojności darczyńców, osób licytujących i kupujących udało się zebrać ponad 27 tysięcy złotych!
 
Koncerty organizowane są cyklicznie z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach.
– Pracownicy ośrodka pomocy od lat zajmują się popularyzacją idei opieki hospicyjno-paliatywnej, a pracownicy wałbrzyskiego hospicjum są wzorem wspaniałego zaangażowania w swoją pracę. Pomaganie, jak i opieka nad chorym wymaga nie tylko wiedzy, czasu i zaangażowania, lecz także olbrzymich środków finansowych – stąd zrodziła się nasza idea pomagania. W bieżącym roku część zebranych pieniędzy, będzie spożytkowana na potrzeby rodziny będącej pod opieką hospicjum, która mieszka na trenie naszej gminy. Koncert uświetnił występ zespołu: „RomanS Band” w składzie Jolanta Zakrzewska, Krzysztof Kurnyta oraz Janusz Sonnenberg – bardzo dziękujemy! Wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy za obecność – nieobecni niech żałują wspaniałego koncertu i atmosfery. Szczególnymi gośćmi byli reprezentanci hospicjum w osobie prezesa Renaty Wierzbickiej oraz wiceprezesa – Marka Karolczaka, którzy przedstawili prezentację o działalności hospicjum. A my po raz trzeci udowodniliśmy, że choć Gmina Stare Bogaczowice nie jest wielka, to ludzie w niej mieszkający mają wielkie serca. Składamy gorące podziękowania osobom, które pomogły nam w organizacji koncertu: Radosławie Stramel-Świteńkiej za wspaniałe prowadzenie imprezy, wójtowi pracownikom urzędu gminy, pracownikom Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach, pracownikom Gminnego Centrum Biblioteczno Kulturalnego oraz koleżankom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starych Bogaczowicach oraz Anecie Rajcy. Nasza inicjatywa nie byłaby możliwa do zrealizowania gdyby nie dobre serca naszych darczyńców, którzy w różny sposób nas wspomogli. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania następującym firmom:
Aktiw Spółka z o.o Gostków, Eurobank Oddział Wałbrzych, Aksam Producent Paluszków pod nazwą Beskidzkie, Fundacja Edukacyjno Społeczna Polny Kwiat Stare Bogaczowice, Gminne Centrum Biblioteczno – Kulturalne w Starych Bogaczowicach, Górnicze Koło Łowieckie „Szarak” Wałbrzych, Grupa Konsultingowo-Inżynieryjna Kompleks Wałbrzych, Hebe Wałbrzych, Hurtownia Plik Wałbrzych, Infobiuro Wałbrzych, Karczma Jedynak Stare Bogaczowice, Kat Cross Dariusz Pypeć Wałbrzych, Kuchnia Domowa Wałbrzych, Kuhne Polska Wałbrzych, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Aga” Leszek Wójcikiewicz,  „Re-Inwest” Renata Wodecka, Axa, Prudential, Restauracja „Korona Śląska” Świebodzice, Restauracja „Cesarskie Podwórko” Chwaliszów, Ronal Wałbrzych, Salon Pielęgnacji Psów Katarzyna Woźniak Świebodzice, Salonik Fryzjerski „Daisy” Szczawno Zdrój, Soczyste Pieczyste Marcin Bradel Stare Bogaczowice, Studio Fryzjerskie Dorothy&Margaret Wałbrzych, Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Wałbrzychu, Termet Świebodzice, Usługi Transportowe „Rekords” Grzegorz Morawski Gostków, Wit Pol Wojciech Witkowski Gostków, Sklep Internetowy zainspirowana-stylem.pl, Yasumi Wałbrzych,
oraz osobom prywatnym: Urszula Puskarz, Hanna Puskarz, Maria Sasiela, Małgorzata Jońska, Janusz Selent, Justyna Skała, Jan Kocoń, Stanisław Klimas, Mirosław Lech, Krystyna Pałczyńska, Aneta Rajca, Bogusław Uchmanowicz, Michał Stokłosa, Krzysztof Tokarczyk, Anna Zakręt, Agnieszka Selent, Alicja Stępnik, Lucyna Król, Agnieszka Pasieka, Krystyna Twardzik, D i D Mikulscy, Jadwiga Tryniecka, Joanna Skarżyńska, Alicja Winiarska, Małgorzata Gajdamowicz, Katarzyna Stokłosa, Beata Śliwińska „Barrakuz” , Teresa Niechaj oraz Zbigniew Jończyk.
Mamy nadzieję, że uda się nam kontynuować organizacje koncertu jako cyklicznego wydarzenia w naszej gminie. Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny udział w naszej zbiórce. Ostateczna – dokłada kwota przelewu na konto hospicjum zostanie upubliczniona prawdopodobnie do końca maja br., po zakończeniu zbiórki – podkreślają organizatorzy koncertu i kwesty.
(IL)
 bogaczowice dla hospicjum
Organizatorzy Koncertu Charytatywnego na rzecz Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.

REKLAMA

Click Here