https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Promocja na dwóch kółkach

Będą promować sporty motorowe. Chcą udowodnić, że jazda na motocyklu to sport, a nie samo zło. W Mieroszowie powstaje nowe stowarzyszenie – Mieroszowskie Stowarzyszenie Motocyklowe, o którym opowiada Łukasz Marchewa.
 
W Gminie Mieroszów powstaje nowe stowarzyszenie – Mieroszowskie Stowarzyszenie Motocyklowe, jak narodziła się idea stowarzyszenia? Ile osób liczy stowarzyszenie i kto je tworzy – sami  miłośnicy sportów motorowych i zawodowcy?
Idea narodzin stowarzyszenia zrodziła się wiele lat temu, w czasach kiedy były rozgrywane zawody „Hałda 4×4” samochodów terenowych na terenach naszej gminy. Wówczas w okolicy Wałbrzycha nie istniał żaden klub lub stowarzyszenie związane z rajdami enduro bądź motocrossem. Stowarzyszenie obecnie liczy 10 osób i są to zawodnicy oraz miłośnicy sportów terenowych, a także osoby wspierające nas w promowaniu sportów motocyklowych.
Jakie cele stawiają sobie członkowie stowarzyszenia?
Do zrealizowania mamy wiele bardzo ambitnych planów. Przede wszystkim promocja enduro i motocrossu w Gminie Mieroszów i po za nią. Szkolenie i zachęcanie dzieci oraz młodzieży do uprawiania sportów motocyklowych, czyli szkółka dla najmłodszych. Starty w zawodach formuły Enduro Sprint i Hard Enduro w kraju i za granicą np. w Czechach. Przekonanie ludzi, że jazda na motocyklu to też sport, a nie samo zło.
 
Jakie dyscypliny wśród sportów motorowych będzie promować stowarzyszenie?
– Na początku działalności będziemy promować super enduro, czyli jazdę motocyklem przez przeszkody typu opony, kłody itp. W kolejnych etapach chcielibyśmy zająć się formułą Hard Enduro, czyli rajd polegający na pokonaniu odcinków ok. 100 km/dziennie przez ok. 2-3 dni  po bezdrożach w trudnym terenie. Oczywiście nie zapomnimy o motocrossie.
 
Jak oceniacie potencjał terenowy Gminy Mieroszów dla tego typu sportów?
 
– Gmina Mieroszów ma bardzo duży potencjał na rozwój sportów motocyklowych, ponieważ tereny są bardzo atrakcyjne pod względem ukształtowania terenu oraz położenia.
Najbliższe plany, po dopełnieniu wszystkich formalności związanych w powstaniem i zarejestrowaniem stowarzyszenia?
– Chcemy zorganizować amatorskie zawody enduro, które pokażą dobrą stronę tego sportu i zachęcą mieszkańców do brania udziału w imprezach i czynnego kibicowania zawodnikom. Zapewniamy widowiskowość tej dyscypliny oraz ciekawie spędzony czas.
(AN)
motohalda 2014

REKLAMA

Kliknij tutaj