https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Promesa na odbudowę drogi

 
Gmina Stare Bogaczowice otrzymała 64 000 zł na odbudowę drogi gminnej wraz z odwodnieniem w miejscowości Gostków, którą zniszczyły intensywne opady atmosferyczne w maju 2010 r.
 
W miniony czwartek, 5 kwietnia br., w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu minister Joachim Brudziński i Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczyli przedstawicielom 37 samorządów z Dolnego Śląska promesy o wartości ponad 35 mln zł na realizację 47 zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dzięki tym środkom gminy i powiaty będą mogły odbudować infrastrukturę zniszczoną np. na skutek nawałnic.
– Naprawa tego, co zostało zniszczone oraz możliwe ograniczenie skutków potencjalnych zagrożeń związanych z wystąpieniem klęsk żywiołowych mają dla Rządu RP ogromne znaczenie, przy czym administracja rządowa i wojewódzka starają się nadrobić zaległości sięgające 2010 roku – podsumowuje Wojewoda Dolnośląski.
Dla Gminy Stare Bogaczowice to kolejne środki zewnętrzne pozyskane na inwestycje.
– Naszym celem jest stałe podnoszenie jakości życia mieszkańców Gminy Stare Bogaczowice i poprawa bezpieczeństwa. Na realizację wszelkich zadań inwestycyjnych w pierwszej kolejności szukamy dofinansowania. Dzięki temu możemy zrobić więcej – podkreśla Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.
Tymczasem trwają prace przy przebudowie drogi wojewódzkiej w Starych Bogaczowicach. Wycięto przydrożne drzewa, a teraz wykonawca jest na etapie porządkowania odpływów wodnych wzdłuż jezdni. Wymagało to wykonania przekopów, które są systematycznie zasypywane, by jak najmniej utrudniały poruszanie się po drodze.
– Momentami występuje też konieczność ruchu jednostronnego. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy, ale po remoncie będziemy cieszyć się bezpieczną drogą przez wieś – dodaje Mirosław Lech.
(IL)
 promesa bogaczowice
Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech odebrał promesę z rąk ministra Joachima Brudzińskiego.

REKLAMA

Kliknij tutaj