https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Piękno dla każdej z nas

elitebeauty 1n1
– Wiele kobiet obawia się makijażu permanentnego. Przede wszystkim tego, że będzie to tatuaż lub tego, że zamiast zdobić, będzie szpecił-  to stereotyp z którym walczę od lat. Takich rzeczy już się nie robi, a raczej żaden profesjonalista takiego makijażu nie wykona – wyjaśnia Roksana Wachnik, właścicielka gabinetu Elite Beauty Micropigmentation & Cosmetology, który mieści się w Wałbrzych Medical Park przy ul. Młynarskiej 24 (parter, gabinet nr 2).
 
Makijaż półtrwały powinien naturalnie podkreślać naszą urodę i jej atuty, delikatnie – bez zbędnych przerysowań – korygować drobne niedoskonałości tak, aby twarz wyglądała młodo i świeżo. Makijaż permanentny polega na umieszczeniu w skórze pigmentu za pomocą bardzo cienkiej, sterylnej igły (która jest jednorazowego użytku) i odpowiedniej do tego aparatury czyli tzw. maszynki do makijażu permanentnego.
Każdy zabieg poprzedzają konsultacje, podczas których możliwe jest wykonanie symulacji makijażu w postaci rysunku, który można zaakceptować lub wprowadzić zmiany. W trakcie wizyty doradzam i dobieram kształt, kolor oraz metodę indywidualnie do każdej osoby, biorąc pod uwagę jej typ urody, kolor cery, ewentualne mankamenty miejsca zabiegowego, ale także życzenia i upodobania danej Pani, ponieważ każda z nas jest inna, a tym samym wyjątkowa. W ten sposób możemy wykonać brwi, kreski na powiekach oraz usta. Różnorodność metod daje nam szeroki wybór tak, by każda z nas znalazła coś idealnego dla siebie.
Bardzo często słyszę pytanie: czy zabieg jest bolesny? Jest to indywidualna kwestia i zależy od stopnia unerwienia danego organizmu. Najczęściej moje klientki odczuwają lekkie szczypanie lub pieczenie. Często zdarza się, że… zasypiają podczas zabiegu. Bezpośrednio po wykonaniu makijaż jest dość intensywny, ale po 5-7 dniach, gdy wyłuszczy się naskórek, kolor jaśnieje o ok. 40-50 % , więc nie należy przejmować się przerysowanym efektem bezpośrednio po zabiegu, bo z godziny na godzinę on się zmienia. Zdarza się, że to, co na początku wydawało się nam za ciemne, po tygodniu staję się dla nas idealne lub za jasne – o to też nie należy się martwić, gdyż po ok. 6 tygodniach od pierwszego zabiegu wykonuję zabieg dopełniający, na którym zawsze możemy jeszcze wzmocnić kolor, zmienić troszkę kształt. Każda Pani przez miesiąc oswaja się z makijażem i na dopigmentowanie przychodzi z własnymi przemyśleniami.
Makijaż permanentny to zarówno upiększanie twarzy, jak sposób na walkę z niedoskonałościami. Mikropigmentacja ma bardzo szerokie zastosowanie. Nie tylko poprawia urodę, ale pozwala też skorygować wady powstałe w wyniku różnych zdarzeń losowych. To zabieg polecany osobom borykającym się z bliznami czy tzw. zajęczą wargą. Możemy także zniwelować cienie pod oczami. Dużym powodzeniem cieszą się zabiegi mikropigmentacji łysiejącej skóry głowy, zwłaszcza u mężczyzn, a także mikropigmentacja brodawki piersiowej i jej otoczki – ten zabieg wykonuje się przede wszystkim u kobiet po mastektomii, ale nie tylko. Mogą go wykonać również kobiety, które chcą sobie odświeżyć lub zmienić kolor otoczki brodawki. Wykonywany wówczas makijaż 3D pozwala wizualnie pozbyć się niedoskonałości czy ubytków, odzyskać pewność siebie i dobre samopoczucie. Taka osoba znów czuje się atrakcyjna. U mężczyzn często pada stwierdzenie: czuję się jak młody bóg! A kobiety odzyskują swoją kobiecość.
elite beauty usta
Mikropigmentacja to także sposób na szybszy powrót do normalności dla osób po chorobach nowotworowych, gdzie podczas leczenia tracą brwi, rzęsy i jak najszybciej chcą wrócić do wyglądu sprzed choroby. Makijaż półstały daje im to poczucie. Dzięki niemu zyskują, podobnie jak Panie po mastektomii, ogromny komfort psychiczny. Stąd pomysł na akcję „Piękno dla każdej z nas” , którą prowadzę. Każda kobieta chce i ma prawo wyglądać oraz czuć się pięknie. To trudne, zwłaszcza po ciężkiej chorobie. Nie każdy ma też na to pieniądze, dlatego co miesiąc jednej Pani, która wygrała walkę z nowotworem, funduję bezpłatny zabieg makijażu permanentnego lub mikropigmentacji medycznej piersi.
Obecnie makijaż permanentny i mikropigmentacja medyczna są ogólnodostępne. Nikogo nie dziwi fakt, że któraś z nas ma zrobione kreski czy usta. Zapraszam do gabinetu Elite Beauty Micropigmentation & Cosmetology na makijaż permanentny, mikropigmentację medyczną łysiejącej skóry głowy i brodawki piersiowej, mikropigmentację naprawczą oraz usuwanie starego makijażu. Gabinet znajduje się w Wałbrzych Medical Park przy ul. Młynarskiej 24 (parter, gabinet nr 2). Kontakt telefoniczny pod numerami: 690 030 417 i 531 270 985.
Roksana Wachnik
elite beaut piersi

REKLAMA

Kliknij tutaj