Wielkanocny jubilat

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, w rejonie ul. Blankowej oraz baru „U Stasia” na wałbrzyskim Podzamczu, odbył się jubileuszowy XX Bieg Wielkanocny, nad którym patronat honorowy sprawowała przewodnicząca Rady Miejskiej Wałbrzycha Maria Anna Romańska.

Na starcie stanęło blisko 200 zawodników z Dolnego Śląska, Ziemi Lubuskiej, a nawet z Austrii i Niemiec. Zawody zaliczane są do klasyfikacji Grand Prix Idol 2018. Oprócz doświadczonych biegaczy udział w imprezie wzięły dzieci, rywalizując – w zależności od kategorii wiekowej – w grupie Kurczaczków, Kurczaków, Zajączków, Śmigusów i Dyngusów.
W kategorii open mężczyzn na dystansie 6 km zwyciężył Alan Dobrowolski – 17min. 52 sek., przed Bartłomiejem Jagodzińskim – 18,11 i Bartoszem Zającem – 18,18, natomiast wśród pań (4,5 km) wygrała Anna Wyszowska – 15,29, a za nią uplasowały się: 2. Joanna Hoja – 16,58 i 3. Ewa Pastuszeńko – 18,17.