https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Tajemnice podziemi

Czeski Rychnov nad Kněžnou był miejscem spotkania podmiotów biorących udział w projekcie „Tajemnice militarnych podziemi”. Gminę Głuszyca reprezentowali burmistrz Roman Głód i Katarzyna Łazanowska – kierownik Referatu Inwestycji, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego w Głuszycy.
 
-To pierwsze spotkanie lidera i partnerów projektu po otrzymaniu informacji o zdobyciu dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Liderem projektu jest czeskie Miasto Rokytnice w Orlickich Górach, reprezentowane przez starostę Petra Hudouska. W spotkaniu oprócz Gminy Głuszyca wzięli udział również pozostali partnerzy projektu, którymi są Euroregion Pomezi Čech, Moravy a Kladska – Euroregion Glacensis, Stachelberg, Mesto Trutnov i Gmina Kamienna Góra- dodaje Roman Głód.
W czasie spotkania ustalono harmonogram realizacji projektu oraz przygotowano dokumentację do podpisania umowy o dofinansowanie. Przypomnijmy, że ogólna wartość projektu wynosi 1.798.507,69 Euro (ok. 7.553.732,30 zł). Wartość zadania, które zrealizowane zostanie w Gminie Głuszycy to ok. 1 735 482 zł, przy dofinansowaniu 85% ogólnej wartości projektu. W ramach projektu zmodernizowane zostaną m.in. ekspozycje Podziemnego Miasta Osówka. Warto również dodać, że projekt „Tajemnice militarnych podziemi” został bardzo wysoko oceniony i znalazł się na piątym miejscu listy rankingowej.
„Tajemnice militarnych podziemi” to po „Malarzach Gór Orlickich i Gór Sowich” kolejny projekt realizowany w ramach polsko-czeskiej współpracy Gminy Głuszyca z partnerskim miastem Rokytnice w Orlickich Górach.
(SJ)
TAJEMNICE MILITARNYCH PODZIEMI

REKLAMA

Kliknij tutaj