https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Lanie w Żywcu

 
Trzeci wyjazdowy mecz ligowy i trzecie w tym roku zwycięstwo. Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych pokonały w Żywcu Mitech 3:1 i w dobrych humorach udały się na trwającą 2 tygodnie przerwę w rozgrywkach ekstraligi.
 
– Mecz rozpoczął się świetnie dla wałbrzyszanek, bo już w 5 min., po rzucie rożnym i zamieszaniu przed bramką, Marcjanna Zawadzka wykazała najwięcej przytomności i strzałem z bliska dała swojej drużynie prowadzenie. Kolejne minuty to przewaga AZS PWSZ, ale na gole przyszedł czas dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 44 min. kolejny rzut rożny i tym razem piłka wylądowała w siatce po główce Małgorzaty Mesjasz. Gospodynie po stracie bramki rozpoczęły od środka, ale futbolówkę przejęła Dominika Dereń, zagrała do Anny Rędzi, a ta skutecznym uderzeniem ustaliła wynik do przerwy na 3:0 dla gości. W drugiej połowie AZS PWSZ atakował już mniej zaciekle i dał pograć Mitechowi, lecz zespół z Żywca stać było tylko na jedną bramkę. W 51 min., po rzucie wolnym i dobitce Patrycji Wiśniewskiej, jedyny raz w tym meczu skapitulowała Weronika Klimek. Więcej emocji już w tym spotkaniu nie było i wynik 3:1 dla AZS PWSZ utrzymał się do końcowego gwizdka – relacjonuje Tomasz Stasiński z PWSZ.
Mecze 20 kolejka ekstraligi zostały zaplanowane na 14-15 kwietnia. AZS PWSZ Wałbrzych będzie podejmował AZS Wrocław.
(RED)
 
Mitech Żywiec – AZS PWSZ Wałbrzych 1:3 (0:3)
Bramki:
0:1 Zawadzka (5), 0:2 Mesjasz (44), 0:3 Rędzia (45), 1:3 Wiśniewska (51).
AZS PWSZ: Klimek – Szewczuk, Zawadzka, Mesjasz, Aszkiełowicz (46 Głąb), Rędzia (90 Pluta), Siwińska, Ratajczak, Rapacka (88 Maciukiewicz), Rozmus (90 Kędzierska), Dereń.
SONY DSC

REKLAMA

Kliknij tutaj