https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przedsmak świąt

24 marca na terenie Pałacu Struga odbył się piknik wielkanocny, który cieszył się ogromną frekwencją zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych gości.
 
Wydarzenie wypełnione było atrakcjami dla najmłodszych: gry i zabawy prowadzone przez animatorów, warsztaty plastyczne oraz wizyta zajączka wielkanocnego, który wręczył prezenty wszystkim dzieciom. Dla dorosłych organizatorzy przygotowali warsztaty florystyczne, podczas których powstała ogromna palma wielkanocna. Rozstrzygnięty został także konkurs na najbardziej oryginalną palmę wielkanocną – zwycięzcą zostało Stowarzyszenie Ziemi Bogaczowickiej.
– Niezwykle ważne jest, aby zarówno świąteczny, jak i przedświąteczny czas spędzać w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Cieszę się, że po raz kolejny udało się w naszej gminie zorganizować przedświąteczne spotkanie. Wspólnie z mieszkańcami gminy oraz przyjezdnymi gośćmi stworzyliśmy niepowtarzalny klimat, który wprowadził nas w atmosferę świąt wielkanocnych – mówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.
Fundacja Edukacyjno-Społeczna „Polny Kwiat” podczas pikniku zorganizowała konkurs kulinarny „Ciekawe danie z jajem na wielkanocnym stole”. Do konkursu kulinarnego zgłosiło się 13 śmiałków -amatorów gotowania. Pierwsze miejsce zdobył pasztet jajeczny, II miejsce wielkanocne ptysie, a III sos jajeczny. Było pysznie. Konkursy dofinansował Powiat Wałbrzyski w ramach zadania publicznego „Konkurs tradycji kulinarnych podczas Jarmarku Wielkanocnego”.
Wszyscy uczestnicy pikniku wielkanocnego mogli wspólnie upiec kiełbaski i poczęstować się wielkanocnym żurem z bogaczowickim jajem.
(IL)
 konkurs2
Podczas pikniku w Strudze zorganizowany został konkurs kulinarny „Ciekawe danie z jajem na wielkanocnym stole”.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty